logo
dollar
euro

Сотні полтавців всю ніч відкривали для себе сучасне українське кіно

16:41 29.06.2014 eye 467
Сотні полтавців всю ніч відкривали для себе сучасне українське кіно

З 22-ої години 28-ого червня і до 4-ої ранку 29-ого червня у Полтаві пройшов фестиваль короткометражного українського кіно "Відкрита Ніч".

Організаторами, як і минулого року, виступили ПООТ "Просвіта" і НМО "Magnum Opus". Вже за годину до початку заходу до фонтану у парку "Перемога" почали підходити люди, аби зайняти собі зручне місце, з котрого буде добре видно екран.

Цього року почали не те, що вчасно – голова Полтавського осередку "Просвіта" Микола Кульчинський розпочав вступне слово за 10 хв до офіційно наміченого початку. Він розповів про історію цього фестивалю в нашому місті і про сучасні реалії українського кіно. Далі слово взяв другий співорганізатор, учасник "Magnum Opus" Роман Повзик, котрий поділився з полтавцями тими складнощами, котрі з’являлися при підготовці до заходу. Також Роман розповів про ті фільми, що чекали протягом наступних 6 годин на глядачів.

Кад з фільму Миколене поле
Короткометражки були різні – частини проекту "Вавилон’ 13", "Люди" з програми "Сніданок з 1+1", анімація, зроблена в оригінальних техніках, ретроспектива з попередніх фестивалів (фільми "Миколине поле", "Хуліган" і "Труси" вже знайомі полтавцям, котрі минулого завітали на кінофест). Як і на кожному фестивалі, були і шедевральні роботи, і відверто слабкі картини.

Найдовша з представлених короткометражок тривала 30 хв. Вона ж і виборола перше місце серед глядачів, котрі пройшли 6-годинний марафон і о 4 ранку заповнювали відповідні анкети. Друге місце – у дивацького мультфільму "Дівчинка з риб’ячим хвостом", котрий вражав своєю сюрреалістичністю. Третє – у "Хулігана", котрий вже не вперше показується на майданчику полтавської "Відкритої ночі". Проте смаки полтавців не співпали із всеукраїнськими, адже Гран-Прі фестивалю цього року виграла короткометражка Крістіана Жереґі "Заповіт".

Наприкінці Микола Кульчинський і Роман Повзик привітали всіх, хто героїчно дожив до самого ранку, не зважаючи на ранкову прохолоду і бажання спати.

Організатори висловлюють щиру подяку фірмі "Авант" за забезпечення фестивалю обладнанням і професійність працівників, а також Георгію Єрьоміну за технічні консультації і надання в користування техніки, без якої ці короткометражки просто не потрапили б до полтавських глядачів.


Наверхнаверх