logo
dollar
euro

У зоні екологічного лиха Полтавщини побували депутати облради

7:50 27.06.2014 eye 703
У зоні екологічного лиха Полтавщини побували депутати облради

25 червня у Кременчуцькому районі відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування.

Депутати розбирались, як  виконує  ТОВ "Кременчуцька металургійна компанія" зобов’язання очистити від  відходів ливарного виробництва та заліснити орендовану ділянку площею 8,84 га на території Білецьківської сільської ради Кременчуцького району. Ця ділянка була передана в оренду підприємству у 2001 році. Обрані представники громади Полтавщини, як онлайн симулятори, на власні очі переконалися, що орендар, власне, не, заходів із регенерації проводити не поспішає. Натомість відходи виробництвазабруднений пісок та шлакирегулярно вивозяться в яр та розгортаються бульдозерами.

Не краща ситуація і на земельних ділянках площею майже 12 га цієї ж сільради загальною, переданих в оренду ТОВ "Кременчуцька металургійна компанія" у 1994 та 2006 роках районною державною адміністрацією під складування відходів виробництва.

У результаті, з ущент заповнених відходами ярів небезпечні речовини зі стічними водами потрапляють до сільських осель та становлять загрозу здоров’ю місцевих жителів.

На жаль, вимоги громади села ігнорує не тільки металургійна компанія, а й екологічні служби. Про це депутатам розповіла Білецьківський сільський голова Анна Самойлюк.

Два роки тому, на вимогу громади, Білецьківська сільська рада розпочала судову тяжбу з ТОВ "Кременчуцька металургійна компанія" на предмет розірвання договору оренди землі. Спір розглядався судами, проте рішення приймалися на користь підприємства. Наразі справа перебуває на розгляді у Харківському апеляційному господарському суді (третій раз). Рішення поки що не прийняте.

- Те, що ми побачили, інакше як екологічною катастрофою назвати не можна, - зазначив заступник голови обласної ради Володимир Микійчук. – Проблема є і її потрібно якнайшвидше вирішити. Адже від цього залежить безпека навколишнього природного середовища, доля багатьох людей. Думаю, до вивчення питання доцільно залучити науковців, екологів, представників органів влади, територіальної громади.

У відвіданні зони екологічного лиха також взяли участь  голова екологічної  комісії  облради Тетяна Корост, депутати  Іван Панасенко, Іван Коваль, Ігор Мазепа, Олег Овчар, Олександр Залужний. Вони наголосили на необхідності створити робочу комісію, яка проведе комплексну перевірку ТОВ "Кременчуцька металургійна компанія" та ПАТ "Кременчуцький сталеливарний завод", які розміщують  відходи ливарного виробництва на землях Білецьківської сільської ради. Це питання буде рекомендовано внести на розгляд двадцять третьої сесії обласної ради.


Наверхнаверх