logo
dollar
euro

Українці стали жити в середньому на п’ять років більше

15:51 07.06.2013 eye 248
Українці стали жити в середньому на п’ять років більше

Хоча Україна – держава європейська, а не кавказька, вона завжди славилася своїми довгожителями.

Мабуть, і зараз, перебираючи генеалогічне дерево, ви знайдете у своїй родині прабабусю або дідуся, які прожили близько 90 років. І хоча після здобуття незалежності тривалість життя пішла на спад, сьогодні ситуація вирівнюється. Таку приємну тенденцію нещодавно відмітили в Державній службі статистики України.

Як зазначають спеціалісти, на початку 90-х середня тривалість життя чоловіків і жінок становила 69,8 року. Пізніше вона почала зменшуватися і досягла найнижчого показника у 1996-у: тоді українці в середньому жили всього лише 66,9 року. Згодом ця цифра коливалася 67-68 років, аж доки не почала поступово зростати.

Сьогодні ж середня тривалість життя в Україні складає майже 72 роки. Цікаво, що найвищі показники в Києві, де в середньому живуть по 72,6 року, Тернопільській (72,1), Чернівецькій (71,85), Львівській (71,76) та Івано-франківській (71,75) областях. І, можливо, до японської тривалості життя нам ще далеко (а там вона складає більше ніж 82 роки), сам факт її зростання дозволяє оптимістично дивитися в майбутнє. Адже українці стали жити в середньому на п’ять років більше. І така тенденція, як відзначають експерти, зберігатиметься й надалі.

Тим більше, що, за словами доктора медичних наук, заступника директора Інституту геронтології АМНУ Олега Кульчицького, серйозно впливають на це соціально-економічні показники. «Сюди належать рівень медичного забезпечення осібпохилого віку, їх добробут, екологія тощо», – підкреслює Олег Кульчицький. Тож, ураховуючи, що ситуація в країні поступово покращується, можна прогнозувати, що це позначиться й на подальшій тривалості життя.


Наверхнаверх