logo
dollar
euro

Кременчуцька громада вимагає люстрації правоохоронців

21:00 25.06.2014 eye 277
Кременчуцька громада вимагає люстрації правоохоронців

Активісти громадського об’єднання "Майдан" із Кременчука 25 червня були на прийомі  у голови Полтавської обласної державної адміністрації Віктора Бугайчука.

На зустрічі був присутній і його заступник-керівник апарату облдержадміністрації Роман Чабановський.

Представники громади Кременчука висловили невдоволені тим, що в їхньому місті не відбувається люстрації в правоохоронній системі. На керівних посадах в залишаються старі кадри, причетні до зловживань. Зокрема, активісти обурені тим, що досі не понесли покарання ті міліціонери, які були причетні до штурму громадської приймальні народного депутата Юрія Бублика в Кременчуці під час Революції гідності. Обурення викликає й те, що ні прокурор міста Тимофій Кодола, ні його заступники, які, за словами активістів, займалися політичними переслідуваннями у січні-лютому цього року, досі не звільнені зі своїх посад.

Також один зі лідерів кременчуцького "Майдану" Леонід Харченко розповів, що сьогоднішнім рішенням кадрово-кваліфікаційної комісії обласного управління МВС рекомендовано призначити керівником міського управління міліції Кременчука Дениса Захарченка, який нині виконує обов’язки начальника. Громадські активісти вважають, що таке рішення є неправильним, бо не узгоджене з громадськістю, претендент не пройшов люстрації.

Голова облдержадміністрації зазначив, що не погоджував жодної кандидатури на посаду керівника міського управління міліції Кременчука. Але вважає, що кандидатур на таку високу посаду має бути кілька і претенденти обов’язково повинні пройти громадське обговорення й мати бездоганну репутацію. Віктор Бугайчук зауважив: процес заміни старих кадрів, викриття корупції та інших негативних явищ напряму залежить від громадянської активності місцевих громад. Якщо люди не будуть байдужими – вдасться домогтися змін.


Наверхнаверх