logo
dollar
euro

Колишньому начальнику нинішнього очільника міліції Полтавщини оголошено про підозру

12:01 25.06.2014 eye 576

Слідчим управлінням прокуратури Черкаської області повідомлено про підозру колишньому начальнику УМВС України в Черкаській області у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень).

Установлено, що 23 січня поточного року вказана особа, перебуваючи біля приміщення Черкаської обласної державної адміністрації, незаконно віддала наказ підпорядкованим їй начальникам та працівникам, що охороняли громадський порядок, про затримання осіб, які брали участь в акції на підтримку "Євромайдану".

Він же, в ніч з 26 на 27 січня цього року, перебуваючи в приміщенні Черкаської ОДА, перевищуючи свої службові повноваження, віддав наказ працівникам та командирам спецпідрозділів УМВС в області щодо затримання учасників акції "Автомайдан".

У результаті вказаних дій колишній посадовець організував безпідставне і незаконне застосування працівниками міліції насильства та спеціальних засобів до протестувальників, чим порушив права та інтереси громадян. Наразі вживаються заходи щодо оголошення підозрюваного в розшук та обрання йому запобіжного заходу. Досудове розслідування триває. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Черкаської області.

Тим часом, Іван Корсун, який на той час був заступником начальника  УМВС України в Черкаській області  та, за логікою, брав участь в вищезгаданих подіях, наразі керує міліцією Полтавщини. До речі, пан Корсун працював на керівних посадах на Черкащині із 2002 року. Зокрема, 2002-го року був призначений начальником УДАІ. Однак, у 2005 змушений був подати рапорт на звільнення з посади. Тоді 22 офіцери департаменту ДАІ ДУМВС в Черкаській області звернулись до прокуратури  із заявою про системні порушення закону начальником ДАІ Іваном Корсуном. У заяві йшлося про те, що 22 листопада 2004 року особовий склад ДАІ був задіяний для перешкоджання виїзду автобусів з людьми, які їхали підтримувати тоді кандидата на пост Президента України Віктора Ющенка. ДАІ була дана вказівка використовувати будь-які методи, у т. ч. "стріляти по колесах" для затримки транспорту. 25 листопада Корсун, за словами заявників, організував поїздку до Києва 2-х автобусів для підтримки тоді кандидата на пост Президента України Віктора Януковича. Працівники ДАІ повинні були забезпечити доставку людей з районів, “видати кожному з них по 200 грн. та продуктів і горілчаних виробів на 2 доби”. Крім того, Корсуна звинувачують у зловживаннях зі службовою квартирою, автомобілями, аферах на користь низки приватних підприємств і т.п. про це у 2005 писали Коментарі.

Однак, пан Корсун у відставку не пішов, а продовжив керувати черкаськими правоохоронцями. Як повідомляв сайт "Про головне" минулого року, саме Корсун керував "тітушками" та "Беркутом" у Черкасах 22 березня 2013 року, коли журналістів, а також народних та обласних депутатів від опозиції не пускали на сесію Черкаської обласної ради. А депутат Олександр Сінгаєвський упізнав у полковнику того, хто зламав на мітингу йому пальці.

На жаль, Черкаська прокуратура не повідомляє, чи займатиметься найближчими  колегами колишнього очільника Черкаської міліції, у тому числі і паном Корсуном.


Наверхнаверх