logo
dollar
euro

У Лубнах підвищився рівень захворюваності на туберкульоз

10:00 21.06.2014 eye 623
У Лубнах підвищився рівень захворюваності на туберкульоз

Про це говорили 18 на засідання Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції, СНІДу та наркоманії, яке провів лубенський міський голова Олександр  Грицаєнко.

Про епідемічну ситуацію з туберкульозу в  місті поінформувала головний лікар Лубенського обласного протитуберкульозного диспансеру  Марина Гребенюк. Вона зазначила, що в місті спостерігається підвищення рівня захворюваності порівняно з минулими роками. Збільшилася кількість заразних форм туберкульозу, з’явилися випадки активної форми захворювання серед у дітей і.  Також погіршилася соціальна структура  цієї недуги – із 21 хворого,виявленого протягом поточного року, 10 знаходяться у групі ризику, 15 хворих працездатного віку, 1 випадок активного туберкульозу виявлено у медичного працівника. Особливу небезпеку  становлять випадки туберкульозу, стійкого до всіх протитуберкульозних препаратів. Сьогодні  у Лубнах зареєстровано 14 таких випадків.

Тож, епідемічна ситуація з туберкульозу в місті залишається напруженою. Особливої уваги потребує вирішення питання стовідсоткового забезпечення  дітей вакциною  на пробу Манту. Також важливо посилити контроль за проходженням особами, звільненими  з місць позбавлення волі та амністованими, обстежень на туберкульоз.

Головний лікар Лубенського обласного наркодиспансеру Антон Смагін поінформував присутніх щодо стану боротьби з наркоманією. Він зауважив, що рівень поширеності та захворюваності на наркозалежність серед населення останні роки залишається стабільно високим. Сьогодні під диспансерним наглядом з метою лікування та реабілітації у медичному закладі  перебуває 2444 особи, з них 478 осіб віком від 18 до 35 років.

У стаціонарному лікуванні використовуються елементи стратегії зменшення шкоди та реабілітаційної програми "12 кроків". Наазі у програмі беруть участь 52 наркозалежні особи – 11 жінок та 41 чоловік.  З них мають ВІЛ-позитивний статус 12 осіб, які отримують антиретровірусну терапію. Надання такої допомоги стало можливим завдяки   співпраці Лубенського обласного наркологічного диспансеру, кабінету "Довіра" комунальної центральної міської лікарні  та Лубенського обласного протитуберкульозного диспансеру.  14 осіб з числа учасників програми  мають хронічні вірусні гепатити типу В і С. Проблемою є висока вартість обстеження на ці захворювання. Триває робота над проектом  вакцинації  учасників програми проти вірусного гепатиту В,  яка буде проводитися у співпраці  з кабінетом "Довіра" , центром первинної медико-санітарної допомоги та за фінансової підтримки благодійної асоціації "Світло надії".

Про це повідомляє прес-служба Лубенскьої  міськради.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх