logo
dollar
euro

В Україні через несвоєчасну та неякісну медичну допомогу у 2013 році померло 6600 дітей. Такі випадки є й на Полтавщині

10:45 20.06.2014 eye 331
В Україні через несвоєчасну та неякісну медичну допомогу у 2013 році померло 6600 дітей. Такі випадки є й на Полтавщині

Більшість з них – діти першого року життя. Основними причинами такого становища є несвоєчасна та неякісна медична допомога під час пологів, застаріла матеріально-технічна база лікувальних установ, відсутність фахівців патронажу новонароджених на дому.

Міністерством охорони здоров’я України, його територіальними органами та лікувальними установами в повному обсязі не забезпечено виконання повноважень щодо створення належних умов для народження дітей, забезпечення доступу до високоякісних медичних послуг, а також запобігання поширенню соціально-небезпечних захворювань, таких як алкоголізм, наркоманія, туберкульоз, СНІД.  Про це засвідчили результати  прокурорських перевірок додержання прав дітей на охорону життя і здоров’я.

Зокрема, через неналежне виконання професійних обов’язків медичними працівниками Гадяцької районної лікарні Полтавської області помер новонароджений. Ця сталося ще у січні 2012 року, але виявлено цей факт лише під час прокурорської перевірки у поточному році. З’ясувалось, що через неналежне виконання професійних обов’язків лікарів-акушерів Гадяцької центральної районної лікарні настала смерть новонародженого через асфіксію. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 140 Кримінального кодексу України (неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником, якщо воно спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому).

Теплове обладнання - пароконвекційні печі parokonvektsionnye-pechi за акційними цінами. У всіх моделях кондитерських печей цифрова панель управління, можливість запрограмувати процес приготування продукту. Можливість програмування до 70 варіантів приготування продуктів.

Ще одна смерть немовляти мала місце у Львівській області, де через переохолодження загинув новонароджений. Як стало відомо, дитину залишили у так званому "Вікні життя", яке створене у пологовому будинку для підкинутих дітей. Однак, через те, що не розроблено відповідні документи, які б регламентували діяльність такого "Вікна життя", дитину несвоєчасно виявили. Внаслідок переохолодження вона померла. За цим фактом розпочато кримінальне провадження, у якому наразі триває досудове розслідування.

Всього, за результатами перевірок, органами прокуратури розпочато 44 кримінальні провадження, внесено майже 600 подань, до відповідальності притягнуто 500 посадових осіб, на користь дітей відшкодовано 9,5 млн грн, повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх