logo
dollar
euro

У Міненерго та МВС ключовою версією вибуху газопроводу на Полтавщині вважають теракт. Прем’єр доручив охороняти трубу

8:25 18.06.2014 eye 334
У Міненерго та МВС ключовою версією вибуху газопроводу на Полтавщині вважають теракт. Прем’єр доручив охороняти трубу

Прес-служба Міністерства  енергетики та вугільної промисловості України розповсюдило заяву.

В ній йдеться про те, що 17 червня 2014 року близько 14 години на території сіл Безсали та Красне Лохвицького району Полтавської області на газопроводі "Уренгой-Помари-Ужгород" стався вибух, в результаті якого з газотранспортної системи втрачено до 10 млн. куб. м природного газу. Правоохоронні органи  розглядають терористичний акт як ключову версію події. Наслідки вибуху планується  ліквідувати у найкоротші терміни. Для забезпечення транспортування природного газу задіяніінші гілки української ГТС. Переривання або обмеження постачання газу українським  та європейським споживачам не було.

У Міненерго зазначають, що  вибух за часом збігся із припиненням постачання з боку ВАТ "Газпром" газу для потреб України та практичним виходом російської сторони з переговорного процесу за участі Європейської Комісії щодо безпеки поставок природного газу в Україну та до країн ЄС. Є підстави вважати, що такий потрійний збіг не є випадковим, і вибух є спланованою диверсією, метою якої є дискредитація української газотранспортної системи та українського маршруту транспортування природного газу до країн ЄС. УВсі три події також збігаються за часом з діями російської сторони щодо активізації зусиль, спрямованих на просування проекту "Південний потік" як альтернативи українському маршруту транспортування природного газу до країн ЄС.

У Міненерго вважають невипадковим те, що вибух стався після оголошення Прем’єр-міністром України намірів Уряду щодо реформування газотранспортної системи України відповідно до третього енергетичного пакету ЄС, що створює можливості для залучення до її управління європейських компаній.

Вибуху на Полтавщині  передували дві спроби терористичних атак на українську газотранспортну систему, що сталися на території Івано-Франківської області у кінці травня цього року.

Прем'єр Арсеній Яценюк сьогодні доручив правоохоронним органам забезпечити охорону української газотранспортної системи. Про це він заявив на засіданні Кабінету Міністрів, передають Українські новини.


Наверхнаверх