logo
dollar
euro

У Полтавській облраді занепокоєні станом сміттєзвалища в Макухівці

8:09 13.06.2014 eye 1668
У Полтавській облраді занепокоєні станом сміттєзвалища в Макухівці

Стан сміттєзвалища під Полтавою – це не тільки проблема обласного центру, який воно обслуговує, а ще й розташованих поблизу сіл Полтавського району.   

Отже вирішити долучається до її вирішення і обласна влада. Зокрема, 12 червня в Полтавській обласній раді відбулася нарада, на якій обговорили  функціонування міського сміттєзвалища та перспективи  будівництва сміттєпереробного комплексу.

Провів нараду голова облради Петро Ворона. У ньому взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Марченко, народний депутат України Юрій Бублик, голова постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства Степан Бульба, голова Полтавської районної ради Василь Степенко, заступник Полтавського міського голови Юрій Кропивка, в.о. начальника Головного управління Міндоходів у Полтавській області Василь Храмов, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, обласної ради, представники громадськості.

Термін експлуатації сміттєзвалища у Макухівці закінчився ще в 2005 році, проте воно продовжує приймати тверді побутові відходи з обласного центру, яких накопичилося понад 2,8 млн. тон. Величезний смітник розростається з кожним роком, та становить екологічну загрозу довкіллю. Мешканці навколишніх сіл вимагають його закриття. Минулого року міський голова Полтави Олександр Мамай заявив про появу інвестора, який може вирішити проблему міського сміття, але далі заяви справа не пішла. За словами громадського діяча Станіслава Сердечного, потенційні інвестори, а їх протягом останніх двадцяти років було декілька, висували умови – отримати земельну ділянку під будівництво сміттєпереробного заводу, гарантії на регулярне постачання відходів, а також допомогу в оформленні ліцензійних документів. Втім, ці пропозиції залишилися поза увагою керівників  Полтави.

- Міська рада бойкотує дане питання, - наголосив директор Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ігор Піддубний. – Державна екологічна інспекція може провести відповідні дослідження та накласти на міську раду санкції за забруднення землі та ґрунтових вод. Проте, проблеми це не вирішить.

Заступник Полтавського міського голови Юрій Кропивка  запевнив, що міська рада відкрита до співпраці.

Ще одна проблема полягає в тому, що на Макухівському  сміттєзвалищі десятиліттями процвітає незаконний бізнес. Залучені до нього безхатченки сортують сміття, працюючи за копійки на певних осіб, які мають з цього чималий зиск. Голова обларади Петро Ворона зазначив, що таке стало  можливим за невтручання влади та спостережницької позиції фіскальних органів.

На один із аспектів вирішення "сміттєвої" проблеми звернув увагу присутніх народний депутат Юрій Бублик. Він наголосив, що воно значною мірою залежить від запровадження у Полтаві роздільного збирання сміття. Такий досвід вже мають міста Миргород, Кременчук та Лубни. У Миргороді та Кременчуці створенні комунальні підприємства, діяльність яких забезпечує цивілізоване функціонування полігонів твердих побутових відходів та значні фінансові надходження до міських бюджетів. Адже, за свідченням фахівців, майже 60% побутового сміття є цінним ресурсом.

Отже, за  результатами обговорення  проблем Макухвського сміттєзвалища, зібрання прийняло низку рішень.

1. Створити робочу групу з вирішення проблем, пов’язаних із переробкою твердих побутових відходів;

2. УМВС України в Полтавській області, Головному управлінню Міндоходів у Полтавській області, Державні екологічній інспекції у Полтавській області вивчити законність діяльності суб’єктів підприємництва на території сміттєзвалища у с. Макухівка Ковалівської сільської ради.

3.  Полтавській міській та Полтавській районній радам завершити документальне оформлення земельної ділянки під будівництво сміттєпереробного заводу.

4. Громадським радам при Полтавській обласні раді та обласній державній адміністрації ініціювати проведення на території м. Полтави та Полтавського району громадських слухань з обговорення проблем, які стримують вирішення питання утилізації побутових відході.

5. Директору Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ігорю Піддубному внести на розгляд чергової сесії обласної ради проект обласної Програми щодо забезпечення вирішення питань роздільного збору твердих побутових відходів та відповідний проект звернення сесії обласної ради до Полтавської міської та Полтавської районної рад.

6. Запропонувати народному депутату України Юрію Бублику разом з групою народних депутатів України "Полтавщина" сприяти залученню інвесторів до будівництва сміттєпереробного заводу.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх