logo
dollar
euro

Владика Василій: "Спаська церква у Полтаві - не лише Храм Господа, а й неймовірна людська праця"

11:36 11.06.2014 eye 366
Владика Василій: "Спаська церква у Полтаві - не лише Храм Господа, а й неймовірна людська праця"

9-ого червня Полтаву для відзначення десятої річниці від заснування полтавської парафії Пресвятої Трійці УГКЦ відвідав Преосвященний Владика Василій (Тучапець), Екзарх (єпископ) Харківський. Нижче подаємо невеличке інтерв’ю з отцем Василієм.

О.М.: Отче Владико, Ви приїхали до нас з візитом з якої нагоди?

Є.: Приїхав на запрошення отця Юрія Кролевського — познайомитися з парафією, з людьми. Та й сам збирався цим часом відвідати це місце.

О.М.: Ви на Східній Україні вперше чи приїздили сюди й раніше?

Є.: Я дотепер був у Києві дев'ять років у нашому монастирі василіянському, та й вже так знайомий з Центральною та Східною Україною. І в Харків також приїжджав, викладав у колегії Патріарха Мстислава. То я трохи знайомий зі Сходом. Звичайно, що кожен регіон має свої особливості.

О.М.: А поясніть будь ласка, за яким принципом Вас обрали єпископом — Екзархом — саме на Східну Україну?

Є.: Обирає Синод Єпископів. Якраз вирішили розділити екзархат Донецько-Харківський, щоб окремо Донецький і окремо Харківський створити, щоб краще послужити нашим людям, вірянам, які є тут у трьох областях — Харківській, Полтавській та Сумській. Синод тоді таємно вибирає кандидата на єпископа, і також цей вибір Синоду потім затверджує, благословляє Папа.

О.М.: То звідки беруться кандидати, хто їх визначає?

Є.: Єпископи вибирають. Вони перед тим подають імена кандидатів, вони знають, кого хотіли б бачити у цій ролі. Вони досліджують.

Парафія Пресвятої Трійці УГКЦ

О.М.: Дякую. Власне, звідки Ви родом?

Є.: Я родом з Яворова, з Львівської області.

О.М.: На Сході Ви бували, однак у Полтаві Ви вперше, чи не так?

Є.: В Полтаві я так — проїздом був. Раніше я ще був, кілька років тому, була така делегація, яка об'їжджала дерев'яні храми Східної України, і тоді ми також були у Полтаві, я був у тій групі.

О.М.: Полтаву називають духовною столицею України не лише тому, що тут народилося і діяло багато письменників, а й тому, що тут донедавна було дуже багато храмів, деякі з них знищили у Радянському Союзі.

Є.: Я проїздом бачив сьогодні найстарішу церкву Полтави, як мені сказали, Спаську церкву. Дуже прикро, що їх з того часу залишилося мало, адже це не лише Храм Господа, це також і неймовірна людська праця закладена у фундамент.

О.М.: Владико, дякую за розмову. Сподіваємося побачити Вас у Полтаві ще не раз.

Є.: І Вам дякую за розмову.


Наверхнаверх