logo
dollar
euro

Навчити головних лікарів звітуватися: один в полі не воїн

21:22 23.09.2019 eye 359
Навчити головних лікарів звітуватися: один в полі не воїн

Фінансова діяльність і звітність медичних закладів Полтавщини має бути прозорою для громади. Здається, у цьому зацікавлене все населення нашої області, але зрушення відбуваються занадто повільно. Проте для головних лікарів вже з’являються приклади для наслідування.

15-ого жовтня 2013 року керівник Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктор Лисак видав наказ, у якому заборонив усім керівникам медичних установ залучати кошти до благодійних фондів через працівників закладів охорони здоров'я.

Також у наказі було зазначено, що "отримання благодійних (добровільних) внесків та пожертв від юридичних та фізичних осіб здійснювати із суворим дотриманням норм чинного законодавства". Тобто кожен заклад мав звітуватися з отриманих у якості таких внесків коштів.

Але в житті все виявилося не так просто. Більшість головних лікарів на запити на доступ до публічної інформації від «Інституту аналітики та адвокації» відповідали відписками або ж взагалі ігнорували. Проте для більшості з них є приклад людини і закладу, на який варто рівнятися.

Якщо завітати на сайт Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського, то можна побачити, що всі фінансові витрати там прописані і відзвітовані. Придбані медичні пристрої, медикаменти, суми надходжень, обсяг благодійних внесків – все розміщено для більшої прозорості закладу.

Ми у свою чергу хочемо подякувати головному лікарю цього закладу Григорію Анатолійовичу Оксаку за ці кроки назустріч прозорості і відкритості лікарень, поверненню довіри до благодійних фондів, котрі працюють заради громади.

Проте інші заклади охорони здоров’я Полтавщини й надалі продовжують приховувати інформацію, яка є публічною і має бути оприлюднена для громади.  Складається враження, що вони приховують якусь особисту таємницю. Але все таємне рано чи пізно стане відомим, і не виключений варіант того, що разом з розкриттям таких таємниць увага може бути приділена й іншим аспектам діяльності цих установ, що обов’язково підтримає громадськість, - вважає "Інститут аналітики та адвокації".


Наверхнаверх