logo
dollar
euro

У Полтаві наразі тільки дванадцять родин готові прихистити біженців зі сходу

8:12 10.12.2019 eye 541

Учора в  Полтавській міськраді відбулось засідання міського координаційного центру з питань надання допомоги переселенцям з Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, Донецької та Луганської областей.

Заступник міського голови Світлана Порохня поінформувала, що за офіційними даними за останні місяці до Полтави прибуло 17 сімей та 36 осіб з АР Крим. Із них 2 родини повернулися до Криму і 1 виїхала до Києва. Наразі з Криму люди більше не прибувають. Останніми днями значно збільшилась кількість переселенців з Донецької та Луганської областей. На 4 червня року до виконкому Полтавської міської ради звернулося 4 сім'ї та 1 людина.

Наразі найболючішим питанням, пов’язаним із прибуттям біженців,  є надання  їм житла через відсутність відповідних законодавчих норм. Втім, є реєстр громадян, які готові надати переселенцям  місце для  проживання безоплатно. На сьогодні це усього 12 родин. Тому міським координаційним центром було вирішено розпочати активну інформаційну кампанію із залучення полтавців до надання допомоги. Планується звернутися до агентств з нерухомості для пошуків житла, яке можна буде орендувати  на пільгових умовах та надавати резервне  житло, яке перебуває у комунальній власності тощо.

Обговорили питання реєстрація переселенців у Полтаві, переоформлення соціальних виплат та пенсій, працевлаштування. Ці питання, за свідченням посадовців, наразі вирішуються оперативно. Швидко реагують і на звернення про оформлення дітей до навчальних закладів та, відповідно, проходження медичного огляду. Діти з АР Крим влаштовані до 5и полтавських загальноосвітніх закладів із початком літніх канікул безкоштовно перебувають у пришкільних таборах.

Днями до Полтави мають завітати прибути  30 юних спортсменівіз Донецька та Луганська. ДЮСШ №4 надасть їм своє приміщення для  тренувань. Питання з розселенням дітей також вирішено – їх приймуть небайдужі полтавські сім'ї.


Наверхнаверх