logo
dollar
euro

Найвпливовіші жінки світу 2014 року

13:02 05.06.2014 eye 1039
Найвпливовіші жінки світу 2014 року

Представляючи коротку характеристику 100 жінок - високопоставлених політиків, бізнес- і фінансових лідерів, мільярдерів-активістів і знаменитостей, що мають найбільший вплив, журналістка Forbes Керолайн Ховард пише: "Це вичерпний гід Forbes щодо видатних знакових особистостей і лідерів, першопрохідців, які зруйнували стереотипи, що панують на світовій арені".

У список найвпливовіших жінок 2014 року входять дев'ять глав держав - очолює його, природно, фрауканцлер Ангела Меркель. 28 глав корпорацій щороку отримують 1,7 трлн доларів, і 18 жінок з цього списку заснували власні компанії або фонди, повідомляє видання.

У 2014 році у списку з'явилося вісімнадцять нових осіб. Джанет Йєллен - нова голова Федеральної резервної системи США і перша жінка, яка зайняла цей пост. Автор також перераховує в цьому ряду постпреда США при ООН Саманту Пауер, голову Центробанку Росії Ельвіру Набіулліну і главу китайської компанії Alibaba Люсі Пен.

"У цю десяту річницю вісім жінок, які з'явилися у першому списку у 2004 році, все ще в ньому присутні: Мелінда Гейтс, Крістін Лагард, Гіларі Клінтон і Індра Нуйї", - відзначає Ховард. Також, звичайно, сюди також увійшли королева Єлизавета II, Опра Уїнфрі і Хо Чин, пише вона.

"Канцлер Меркель входила у список десять разів в останніх одинадцяти виданнях і дев'ять разів займала в ньому перший рядок. Її вперше обрали у 2005-му", - нагадує журналістка.

Майже половина представлених тут жінок стали першими представницями прекрасної статі на своїх посадах, як нова глава General Motors Мері Барра, президент Ліберії Елен Джонсон-Серліф, президент Гарвардського університету Дрю Гілпін Фауст і глава IBM Джінні Рометті. Фолоруншо Алакіджа - перша жінка-мільярдер, яка власними силами досягла успіху в Африці, відзначає автор публікації.

"Біографія Клінтон переповнена "першостями": вона єдина перша леді, яка стала сенатором США, потім перспективним кандидатом на президентських виборах і, нарешті, держсекретарем. Напевно вона стане кандидатом в президенти від Демократичної партії у 2016 році і, можливо, першою жінкою в Овальному кабінеті", - висловлює надію журналістка.

Велике число жінок стали засновницями і власницями своїх компаній, і немало фірм, що носять їх імена, є синонімами високої моди, відзначає Ховард, наводячи у приклад Міуччу Праду і Діану фон Фюрстенберг. Інші бізнес-леді, які "зробили себе самі" - це магнат нерухомості з Китаю Чжан Сынь і Киран Мазумдар-Шоу, перша індійська підприємниця у сфері біотехнології.

Більше половини (58) жінок у списку - американки, відзначає автор статті. Мешканки країн Азії показують наступний вражаючий результат - 23. "У список потрапили п'ять представниць Латинської Америки і Близького Сходу, і певні місця в ньому зайняли чотири жінки з Європи і Африки. Набіулліна стала першою росіянкою, включеною у цей список", - повідомляє видання.


Наверхнаверх