logo
dollar
euro

В Україні не забиратимуть житло за валютні кредити

18:43 23.05.2019 eye 293

Народні депутати з другої спроби змогли ухвалити закон, що забороняє забирати житло у громадян за невиконані зобов'язання за кредитними договорами в іноземній валюті.

За законопроект № 4953 "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті", проголосував 241 народний депутат.

Зазначений закон убезпечить громадян України, що мають невиконані зобов'язання за кредитними договорами в іноземній валюті, від виникнення скрутної фінансової ситуації, зокрема, щодо виселення їх із житла.

Про це повідомив Олексій Кайда, представник "Свободи", який входить до групи з підготовки зазначеного законопроекту.

Кайда повідомив, що наразі робоча група працює над питанням щодо повернення банкам грошей. Наразі ж зазначеним законом накладається мораторій, "щоб людей не виганяли на вулицю з приміщень".

Нардепи прийняли зазначений законопроект з поправками, зокрема, на пропозицію представників "УДАРу" було включено пункт про те, що зазначений закон не поширюється на народних депутатів, їх помічників, працівників Генпрокуратури та чиновників першої, другої та третьої категорій. Також у законі передбачено, що він стосується житлових приміщень (квартир), площа яких не перевищує 140 квадратних метрів та на будинки, які не перевищують 250 квадратних метрів.


Наверхнаверх