logo
dollar
euro

Обмеження готівкових розрахунків та відповідальність за порушення

9:25 04.06.2014 eye 1598

Розрахунки між юридичними особами та за участю фізичних осіб під час підприємницької діяльності проводяться у безготівковій та готівковій формах.  

Постановою Правління Національного банку України від 06.06.2013 №210 "Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою" встановлено такі обмеження щодо готівкових розрахунків протягом дня:

- для підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня залишається незмінною і становить 10000 гривень;

- для фізичної особи з підприємством (підприємцем) за товари (роботи, послуги) не мають перевищувати 150000 гривень;

- для фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, можуть розраховуватися готівкою в розмірі не більше 150000 гривень.

Кількість підприємств (підприємців), ліквідація ФОП і фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.

Розрахунки фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню в розмірі понад 150000 гривень, можуть здійснюватись, зокрема, шляхом:

переказу коштів з поточного рахунку фізичної особи на поточний рахунок іншої фізичної особи;

внесення та/або переказу коштів на окремий поточний рахунок нотаріуса, який відкривається на балансовому рахунку 2622 "Кошти в розрахунках фізичних осіб";

відкриття вкладного (депозитного) рахунку на ім'я іншої фізичної особи на інших умовах їх повернення;

застосування акредитивної форми розрахунків (покритого та безвідкличного акредитива).

При цьому, обмеження не поширюються на: розрахунки підприємств (підприємців) з бюджетами та державними цільовими фондами; добровільні пожертвування та благодійну допомогу; використання коштів виданих на відрядження.

Розміри штрафних санкцій за порушення касової дисципліни встановлено Указом Президента України „Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки” від 12.06.1995 №436/95 не передбачено відповідальність за правопорушення у частині перевищення встановлених лімітів розрахунків готівкою.   

Відповідно до ст. 16315 КпАП, у разі здійснення суб’єктами господарювання розрахунків готівкою понад встановлену граничну суму, тягнуть за собою накладання штрафу на фізичну особу – підприємця від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1700-3400 грн). Якщо ж особа протягом року вже притягалася до адміністративної відповідальності за таке ж порушення, розмір штрафу зростає – від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (8500-17000).

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх