logo
dollar
euro

Реформи наркології починаються у Полтаві

19:00 03.06.2014 eye 917
Реформи наркології починаються у Полтаві

У Полтавській області реалізується проект, котрий має на меті реформувати підходи у роботі наркології в Україні. Про досягнення Полтавщини у цьому напрямку говорили на робочій зустрічі з фахівцями UNODC (Управління ООН з наркотиків та злочинності).

Ще у 2012 році  UNODC провело дослідження серед регіонів України. За його результати для дії проекту було обрано 3 пілотних області: Київська, Харківська та Полтавська.

За словами фахівця з питань ВІЛ та наркозалежності UNODC Сергія Рудого, Полтавщина має одні із найбільш високих показників щодо ефективної роботи з людьми, які вживають наркотики. Тому саме Полтавський наркодиспансер групою експертів було обрано як один із учасників проекту з упровадження комплексного пакету послуг для лікування ВІЛ-позитивних та наркозалежних людей. 

Головним завданням проекту є підсилення ролі наркології у загальній системі заходів протидії епідемії ВІЛ/СНІДу. Для досягнення поставлених завдань, за словами фахівців, буде здійснено перенавчання працівників медичних закладів, зміні їх ставлення до проблем наркозалежних людей. Варто відмовлятися від методів ще Радянського Союзу, коли успіхом у наркології вважалася виключно відмова від вживання наркотичних речовин. У суспільстві існує думка, що наркозалежні люди – повністю дезадаптовані, ізольовані від соціуму і не мають другого шансу. Тому треба формувати галузь, виходячи з того, що наркоманія – це хвороба, яка потребує якісного лікування.

Усе, що ви хотіли б знати про курс НБУ євро тут http://minfin.com.ua. Сайт Мінфін - останні новини, всі банки, індекси і конвертор валют, курс для вашого сайту.

Для хворого в залежності від його проблем підбирається комплекс послуг, котрий необхідний саме йому. Кожна людина, кожна історія хвороби унікальна – і завдання проекту – навчити медиків цьому, а для клієнтів – розширити спектр послуг.

Сесія робочої групи_2
- Наразі  по області фіксована кількість наркозалежних приблизно 2 тис. чоловік. Щоб побачити їх реальну кількість потрібно цей показник помножити на 4-5, це буде 9-10 тис людей. Вони, переважно, не мають роботи, сімей. Наше завдання – виправити цю ситуацію, і зробити більш повноцінним життя цих людей, – говорить головний лікар Полтавського обласного наркологічного диспансеру Ігор Мацицький.

Унікальність проекту в тому, що реформування не потребує додаткового фінансування, а проводиться за рахунок перерозподілу внутрішніх ресурсів системи охорони здоров'я.

Виконавчий директор БО "Світло Надії" Максим Демченко, розповідаючи про програму наголосив, що їх завдання – максимально зробити усе для того, щоб люди своєчасно отримували якісні послуги.


Наверхнаверх