logo
dollar
euro

Генпрокуратура взялась за освітню галузь. Полтавщина серед порушників

17:39 29.05.2014 eye 816

Генеральна прокуратура внесла подання Міністру освіти і науки України про усунення порушень законодавства щодо захисту прав дітей.

Результати прокурорських перевірок виявили порушення прав дітей на дошкільну, загальну середню, позашкільну та вищу освіту. Міністерством освіти і науки України, територіальними органами освіти, навчальними закладами не вживаються достатні заходи, спрямовані на доступність та безоплатність освіти, не приділяється достатньо уваги розвитку мережі навчальних закладів, зміцнення їх матеріально-технічної бази, впровадженню новітніх технологій тощо.

Так, на сьогодні у черзі для влаштування до дитсадків перебуває понад 100 тис. малюків, близько 1 тисячі дітей не охоплено загальною середньою освітою, майже 60% школярам у позакласний час недоступні гуртки та секції.

У Полтавській, Хмельницькій, Одеській та інших областях школярі навчаються за застарілими підручниками, з терміном використання більше 5 років.

Майже половина загальноосвітніх навчальних закладів не має доступу до швидкісного Інтернету, 2 тис. шкіл взагалі не підключені до всесвітньої мережі, а кожен восьмий комп'ютер, який використовується учнями, технічно несправний.

У ході прокурорських перевірок виявлено численні випадки привласнення та розтрати бюджетних коштів, виділених на утримання дитсадків, шкіл, професійно-технічних навчальних закладів. До прикладу, керівництвом дитячо-юнацької спортивної школи у м. Києві розтрачено 825 тис. грн., виділених на ремонт закладу. Загалом у Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Луганській, Львівській, Одеській, Полтавській та інших областях викрито 60 подібних фактів.

Установлено також численні порушення при проведенні державних закупівель у Дніпропетровській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Луганській, Полтавській та інших областях.

Є претензії у Генпрокуратури до провадження державної програми "Шкільний автобус", яка діє вже 10 років, а забезпечення стовідсоткового перевезення учнів не досягнуто.

Порушуються права дітей на безпечні та нешкідливі умови навчання. Торік у навчальних закладах травмувалися 9,3 тис. дітей. Зокрема, у Черкаської області зазнав смертельних тілесних ушкоджень від однолітків учень 7 класу. За відсутності контролю педагогів двоє школярів з м. Харкова жорстоко побили однокласницю. У Львівській області на розгляді суду перебуває кримінальне провадження, розпочате стосовно вчителя школи- інтернату, який під час уроків застосовував фізичне насилля до учнів. Водночас прокурорами виявлено більше 200 випадків травмування дітей, за якими розслідування не проведено.

Усього за результатами проведеної перевірки прокурорами розпочато 70 кримінальних проваджень, на їх вимогу до дисциплінарної відповідальності притягнуто близько 1 тис. службових осіб органів освіти, керівників навчальних закладів, які допустили порушення прав учнів. Завдяки заходам прокурорського реагування на користь дітей відшкодовано 18 млн. гривень, заявлено позови на 4 млн. грн. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.


Наверхнаверх