logo
dollar
euro

Синоптики лякають вологим і холодним літом

9:50 28.05.2014 eye 734
Синоптики лякають вологим і холодним літом

Погода влітку буде дуже мінливою, у червні дощі не тільки не припиняться, а навіть посиляться, температура повітря змінюватиметься постійно протягом усіх трьох місяців, але спека так і не настане.

Про це повідомила заввідділом кліматичних досліджень та довготермінових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту Вазіра Мартазінова.

"Літо нинішнього року буде схожим на минуле, але більш вологим. У червні очікуємо неодноразове похолодання, а місячна сума опадів буде значно більшою за травневу. Липень уже буде більш сухим, але все одно дощитиме. Серпень же очікується спокійним, але не дуже спекотним", - сказала вона.

Бажаєте відпочити цього літа? Шукаєте затишне місце на планеті? Не забувайте про головне - про погоду на курортах! Це особливо актуально, якщо Ви вирішили відвідати нове для Вас місце. Знання про погоду допомагають вибрати найкращий час для відпочинку на тому чи іншому курорті або, навпаки, підібрати курорт для відпочинку в певний час.

За її прогнозом, середньодобові температури повітря в першій декаді літа коливатимуться від 25 до 30 градусів тепла, проте 10 червня відбудеться незначне похолодання, а вже у двадцятих числах після чергового потепління стовпчики термометрів уночі впадуть до 9-10 градусів тепла. Вона зауважила, що така погодна мінливість спричинить виникнення несприятливих метеорологічних явищ у вигляді сильного вітру, злив, подекуди навіть граду. Зокрема, оголошення штормового попередження в Україні можливе 4-5 та 9-10 червня.

Кліматолог підкреслила, що найкращі дні, коли можна буде насолодитися літнім сонцем і теплом, - 3-8 червня.

На думку Вазіри Мартазінової, у липні опадів випаде значно менше. Температура повітря буде вище середньої багаторічної на 2 градуси, проте всередині місяця спостерігатиметься падіння стовпчиків термометрів із 28-30 до 16-18 градусів тепла і знову вся Україна опиниться під впливом загрозливих стихійних явищ - сильного вітру і дощу. Зокрема, на Півночі, Заході та в Центрі України очікується від 80 до 110 мм опадів, на Сході та Півдні 50-60 мм, сухо видасться тільки в Криму.

Водночас серпень синоптик прогнозує менш мінливим, ніж перші два літні місяці, але прохолодним.


Наверхнаверх