logo
dollar
euro

В Україні можна купити готовий диплом за 2 тисячі

18:44 30.05.2013 eye 1811
В Україні можна купити готовий диплом за 2 тисячі

Для українських студентів настають непрості часи – захист дипломів.

Активізуються в цей час і компанії, які пишуть дипломи на замовлення: відповідні оголошення можна знайти в Інтернеті й мало не на кожному стовпі. Цього року попит переважно на право й економіку, а минулоріч часто замов
ляли бухоблік. «Зараз багато роботи, але якщо вам потрібен диплом до кінця травня, ми встигнемо. Взагалі термін – 3 тижні. Вартість диплома з економіки2 тис. грн. За терміновість, якщо писати за 10 днів, – доплата 40%, а якщо за 3 дні – плюс 70%», – розповіли в одному з таких агентств. І пояснили, що роботу писатиме аспірант, який викладає (у доцента ціна стартує від 4 тис. грн). «Для мене це спосіб додаткового заробітку, – говорить аспірантка Олена. – Отримую 50% від суми, яку бере фірма. Торік диплом коштував 800 грн, нині – мінімум 1000 грн». «Я вже працюю за фахом, у мене немає часу на писанину. Якось заплатив за курсову роботу пристойно, а її не прийняли. Тому тепер працюю з перевіреними, у них і диплом замовив», – зізнався студент Андрій. «Купила диплом кілька років тому, а його не прийняли. Сказали, тема не розкрита», – скаржиться Світлана.

Наскільки нечесно зароблені дипломи потім котируються серед роботодавців? Кадрові агентства кажуть, що все залежить від роботодавця. «Великі іноземні компанії влаштовують співбесіди в кілька етапів. Там ретельно перевіряють отримані в університеті знання. Так що навіть якщо ваш диплом на 5, але при цьому знань із предмета не вистачає, – вас, імовірно, не візьмуть», – говорить працівниця рекрутингового агентства Ганна.

Інтернет рясніє пропозиціями продажу вже готового диплома про закінчення вишу. Причому «корочку» обіцяють зробити таку, що й комар носа не підточить – з усіма печатками та штампами і занесенням в єдину електронну базу освіти. Вибрати можна практично будь-який ВНЗ України, а диплом можна отримати навіть зразка СРСР. Ціна коливається від рівня наукового ступеня та престижності вишу. Диплом СРСР стартує від 350 доларів, незалежної України – від 600 доларів. «Існує єдина електронна база освіти, де всі студенти зареєстровані за прізвищами. Можна за півсекунди визначити, чи вчилася людина в тому чи іншому виші й чи закінчила його», – пояснив директор Департаменту вищої освіти Юрій Коровайченко. Але боротися з такими продавцями мають правоохоронці. У разі затримання «фальшиводипломнику» світить штраф (1190 грн) і навіть обмеження волі (до 3-х років).


Наверхнаверх