logo
dollar
euro

Що потрібно знати про кермування в дощову погоду?

10:09 19.05.2014 eye 1185
Що потрібно знати про кермування в дощову погоду?

Дощі в нашій кліматичній зоні - явище набагато більш часте, ніж сніг і ожеледь, тому за звичкою до них часто відносяться без належної уваги, забуваючи, що мокра дорога таїть у собі чимало небезпек.

Чим небезпечний дощ

Навіть початок легкого дощику вже загрожує небезпеками. Поки на дорозі сухо, на ній накопичується пил, бруд і краплі мастильних матеріалів від проїжджаючих автомобілів. З першими краплями дощу все це утворює на асфальті плівку, яка може виявитися не менш слизькою, ніж легке обмерзання. Волога дорога часто представляє не меншу, а то й більшу небезпеку, ніж зовсім мокра, з якою дощ вже все змив. Тому з першими опадами потрібно збільшувати дистанцію і переходити на зимовий режим їзди - з плавними перемиканнями передач і акуратною роботою гальмами. До речі, магазин автомобильных шин пропонує все для вашого авто, аби безпечно їздити під часу дощу.

Зупиняйтеся з розумом. Сильна злива, коли щітки склоочисників вже не справляються з завданням, розумним рішенням здається зупинитися і перечекати. Але будьте обережні і не робіть цього прямо на узбіччі.

Знизьте швидкість. Якщо на сухій дорозі при гарній видимості достатньо тримати дистанцію "правила двох секунд", тобто рухатися на відстані, яку машина проїжджає за дві секунди, то в дощ краще збільшити цю дистанцію удвічі, а швидкість знизити на 10-20 км/год від звичної для цієї ділянки дороги. Це дозволить виграти час на гальмування або об'їзд раптово виниклої перешкоди.

Не забувайте про світло. При русі по трасі суспензія водяного пилу від вантажівок за непрозорості може позмагатися з густим туманом, тому пересуватися в дощ треба з включеними фарами. В першу чергу - для того, щоб іншим водіям добре було видно, що їде назустріч автомобіль. У більшості випадків оптимально використовувати ближнє світло фар.

Підтримуйте постійну швидкість. Різкі прискорення і гальмування на мокрій дорозі можуть призвести до втрати контакту шин з поверхнею. У сильний дощ відмовтеся від використання круїз-контролю: робота педаллю газу в разі критичної ситуації занадто важливий, щоб довіряти її електроніці.

Об'їжджайте калюжі. Заздалегідь оцінити їх глибину складно, а чим глибше шар води на асфальті, тим більша небезпека зриву в аквапланування. Якщо це все ж сталося, ні в якому разі не зупиняйте і не кидайте газ, просто продовжуйте їхати прямо до моменту відновлення контакту з асфальтом. Крім того, в калюжах часто можуть ховатися ями різної глибини, які можуть ушкодити шини і підвіски автомобіля.

Форсуйте глибокі калюжі обережно. Сильна злива та непрацююча дренажна система часто призводять до утворення глибоких і великих калюж шириною на всю дорогу. Проїжджати такі водні перешкоди слід на невеликій швидкості, ні в якому разі не піднімаючи перед собою високу хвилю, щоб уникнути попадання води в повітрозабірник двигуна і виникнення "гідроудару", який повністю виведе мотор з ладу і призведе до дорогого ремонту.

Сушіть гальма. І останнє, про що слід пам'ятати, - це зниження ефективності мокрих гальмівних колодок. Після проїзду калюж потрібно легкими натисканнями на гальма просушити диски і колодки, щоб до моменту, коли потрібно буде гальмувати по-справжньому, води між ними вже не було.

Технічна підготовка

Насамперед до дощу потрібно бути готовим технічно. Щоб забезпечити хорошу оглядовість, потрібно стежити за чистотою лобового скла і фар, для чого вчасно міняти щітки склоочисників і не економити на них, а також підтримувати достатній рівень рідини в бачку омивача. Також потрібно пам'ятати і про те, що в дощову погоду зсередини запотівають скла, а значить - потрібно стежити і за станом кондиціонера, який не тільки охолоджує, але і сушить повітря в машині, ефективно запобігають запотіванню.

Окремо слід підійти до вибору шин. Адже від того, наскільки добре вони відводять воду з плями контакту з асфальтом, безпосередньо залежить стійкість автомобіля на мокрій дорозі, а значить - і безпеку водія і пасажирів.


Наверхнаверх