logo
dollar
euro

Живопис, поезія і рок-н-рол у Кадетському

9:36 19.05.2014 eye 596
Живопис, поезія і рок-н-рол у Кадетському

18 травня у приміщенні Полтавського Кадетського корпусу відбулася виставка-акція "Кадетаріум 2.0".

Організатори ("Чиста Полтава" і "Комітет порятунку Кадетського корпусу") назвали цю акцію "одноденним соціально-мистецьким проектом", і по-суті цей захід таким і був: мистецтво стояло пліч-о-пліч з суспільно важливими темами, зокрема, поряд з темами реновації Кадетського корпусу, поваги до минулого та місця людини у світі.

"Кадетаріум" розпочався о 10:00, і дуже швидко мистецький простір заповнили автори та відвідувачі. За дві години до відкриття Полтавський духовий оркестр зіграв впізнавані мелодії, які припали до вподоби кожному, хто знаходився у центральному виставковому залі другого поверху.

Перш за все, захід значимий величезною кількістю картин найрізноманітніших стилів та напрямів: живопис, графіка та графіті заполонили принаймні половину приміщень. Більшість художників самі привезли свої роботи, і відвідувачі отримали нагоду поспілкуватися не лише між собою, але й з авторами.

IMG_5739
Другою великою частиною статичної виставки була фотографія. Такої різноманітності тем не бачила ще жодна виставка у Полтаві, втім, як і майстерності виконання. Тим не менш, кожен автор мав свій стиль, свій формат, свій творчий напрямок, тому кожен відвідувач отримав нагоду знайти свого "документаліста реальності". Деякі фотографи поряд з роботами розміщували і візитки, адже що може прорекламувати краще, ніж власні роботи?

Интернет-магазин конструкторов Сonstructors.com.ua - официальный дилером LEGO® в Украине предлагает огромный выбор продукции всемирноизвестной фирмы. Бесплатная доставка по Киеву и Украине.

Однак, крім статичної виставки на "Кадетаріумі 2.0" було ще багато цікавого. Зокрема, велику публіку цього разу зібрали поетичні читання, не зважаючи на те, що кімната, в якій вони відбувалися, знаходилася далеко від центрального входу. Цілком ймовірно, що така кількість людей зібралася через кумедні заклики двох поетів з мистецького об'єднання "Magnum Opus" ― хлопці пройшлися коридорами та аудиторіями і через рупор оголосили про початок читань. Двадцять п'ять поетів стояло у списку читань, і це призвело до того, що вони розтягнулися майже на дві години.

IMG_5738
Великий інтерес викликала постановка молодіжного театру "Т.АКТ" про сповнене трагедії життя Тараса Шевченка. Постановка складала скорочений варіант вистави "Пером і пензлем", чия прем'єра відбулася незадовго до того. Постановка відбувалася на першому поверсі неподалік від входу, у порівняно невеликому приміщенні; люди приходили і йшли, часом галасували, однак це не завадило акторам блискуче зіграти свої ролі. Цікаво, що кінцівку переробили: наприкінці Тарас Шевченко крізь натовп глядачів виходить з кімнати геть; у першій версії вистави цього не було, і такий хід справив дуже хороше враження.

Не менш цікавими були постановки студії сучасного танцю "Jam Dance Group". Дівчата легко пережили перебої зі звуком і пил, який піднімався від їхніх енергійних рухів. Дивлячись по-справжньому сюжетні танці підопічних Ірини Домненко ― хореографа групи, не хотілося йти далі, однак інші постановки та інші виставки кликали до себе.

Важливою "соціальною" складовою "Кадетаріуму" був Вуличний університет "Что? Где? Когда?" і Вуличний музей про добу УНР позапартійної просвіти "ЗЛАМ стереотипів". Лекції вуличного університету "ЧГК" розповідали про здорову їжу, а також ― що особливо важливо у стінах Кадетського корпусу ― про захист історико-культурної спадщини мистецькими та культурними заходами на прикладі діяльності МГО "Мистецька Платформа" ― цю лекцію читав громадський активіст Олексій Арістов, що приїхав з Києва.

IMG_5733
Однак найгучнішою і найзапальнішою частиною "Кадетаріуму 2.0" був музичний концерт на третьому поверсі. Впритул до закриття мистецького проекту відвідувачів розважали сім гуртів. Близько 18 години молодь розгорнула у музичному залі довжелезний прапор України, лунали патріотичні гасла, які запалювали аудиторію не гірше, ніж найкращі пісні музикантів.

"Кадетаріум 2.0" закінчився, однак встиг засвідчити два важливі факти. По-перше, полтавцям не байдуже, що відбувається з важливими історичними будівлями, а значить ― з їхнім минулим. По-друге, мешканцям міста (області, країни?) цікаве мистецтво, цікава сучасність, вони прагнуть інтегрувати їх одне в одне і не проти насолоджуватися подібними виставками ще не раз. Ми сподіваємося, що так і буде.


Наверхнаверх