logo
dollar
euro

Свинокомплекс у Біликах на Полтавщині працюватиме, але за три місяці має зробити все, щоб не смерділо

5:17 19.07.2019 eye 1811

Нестерпимий сморід від свинокомплексу, який належить  ТОВ "Белгранкорм-Полтавщина", і знаходиться  у селі Білики Кобеляцького району, об’єднав сільську громаду.

Крім того,  багато селян скаржилися, що в їхніх оселях зникла з колодязів вода. На початку квітня  селищна рада Біликів прийняла рішення взагалі припинити роботу свинокомплексу "Ясні зорі Полтавщини".

Стара влада заплющувала очі на проблему. Нова, в особі голови Полтавської обласної державної адміністрації Віктора Бугайчука, домовляється  з головою Ради директорів агропромислового холдингу "БЕЗРК-Белгранкорм" Олександром Орловим. Домовились, що свинокомплекс  найближчим часом не закриватиметься.  При цьому російський інвестор агрохолдингу врахував вимоги мешканців села Білики й уже почав запроваджувати природоохоронні заходи, аби зменшити шкідливий вплив на довкілля, повідомляє прес-служба ОДА.

Віктор Бугайчук зазначив, що  питання екології та дотримання прав мешканців села Білики для обласної влади є пріоритетним. І вона жорстко вимагатиме виконання досягнутих домовленостей щодо повної утилізації шкідливих викидів від свинокомплексу. Люди не повинні страждати від сусідства з агрохолдингом.

За інформацією Сергія Фролова, керівника Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА, на виконання досягнутих домовленостей  російський інвестор АХП "БЕЗРК-Белгранкорм" уже вклав півмільйона гривень в побудову сучасної очисної установки, яка має переробляти відходи життєдіяльності свиней і забезпечить дотримання екологічних вимог до роботи свинокомплексу.

Загалом, обласна влада Полтавщини надала російському інвестору свинокомплексу три місяці на усунення усіх недоліків у роботі.

Спеціальна комісія, створена  розпорядженням голови Полтавської обласної державної адміністрації Віктора Бугайчука , до складу якої увійшли представники головних управлінь ветеринарної медицини, Держсанепідслужби, Державної екологічної інспекції у Полтавській області,  запропонувала провести низку  заходів з  усунення порушень природоохоронного законодавства не свинокомплексі. Зокрема, скоротити  поголів'я свиней до проектної потужності, забезпечити процес очищення рідких відходів тощо.

Станом на 12 травня, за інформацією Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА, ТОВ "Белгранкорм-Полтавщина" уклало договір на установку, тестування і введення в експлуатацію обладнання для очисних споруд свинокомплекса ТОВ "Белгранкорм-Полтавщина".

Також на свинокомплексі змонтоване додаткове обладнання в 6-ти виробничих корпусах, що дає змогу зменшити кількість викидів і нейтралізувати шкідливі речовини в атмосферному повітрі. В даний час проводиться його тестування. Зменшено і поголів’я свиней на 2000 голів. Обласна влада і надалі контролюватиме процес виконання домовленостей.

Тим часом, на засіданні чергової сесії Білецької селищної ради, яке відбудеться 16 травня, знову говоритимуть про свинокомплекс. Обговорюватимуть зміну орендної плати на землі сільськогосподарського призначення, яким и користується  ТОВ "Белгранкорм-Полтавщина".

Довідка прес-служби ОДА:

У Полтавській області функціонує група компаній по виробництву свинини: ТОВ "Белгранкорм-Полтавщина" (вартість реконструкції свинокомплексу понад 100 млн. грн.), м’ясокомбінат ТОВ "Ясні Зорі-Полтавщина" та ТОВ "Громада-Агро", в якого орендується більше 4 тис. га землі для вирощування зернових культур.

За 2 роки діяльності на цих виробничих потужностях створено 315 робочих місць, середня заробітна плата складає 4560 грн.

Проектна потужність свинокомплексу: 2500 продуктивних свиноматок, 38 кнурів, 1205 голів ремонтного молодняку та оборотна кількість молочних і відлучених поросят та підсвинків.

На день обстеження підприємства у квітні 2014 року поголів'я різновікових груп свиней складало 52 247 голів або в перерахунку на доросле поголів'я 15 674 голів, що на 3674 голів перевищує встановлені вимоги щодо кількості поголів’я та наявними санітарно-захисними зонами.


Наверхнаверх