logo
dollar
euro

Заява міжфракційної депутатської групи "Народна рада" Полтавської обласної ради

2:17 16.12.2019 eye 648

Із великим занепокоєнням ми спостерігаємо як протягом останніх місяців розвивається ситуація у Луганській та Донецькій областях.

Переважна більшість місцевих жителів цього краю переконані в необхідності зберегти єдину Україну. Однак проросійські терористичні бандитські формування, мародери та бойовики, керовані Кремлем, залякують населення, грабуючи та вбиваючи простих людей, катуючи патріотів України. Із шахтарського трудолюбивого регіону Схід України перетворився на криваву арену, де багато страху, зневіри і відчаю, а державні символи нашої країни – Прапор і Гімн України – викликають несамовиту лють у самопроголошених лідерів.

Тож тим, хто намагається провести аналогії між подіями на Майдані і ситуацією на Сході України, варто згадати, що революція Гідності стала для всього світу прикладом активної громадянської позиції учасників, їхнього незламного патріотизму, готовності віддати своє життя в ім’я вільної і незалежної України. Найкращі представники українського народу знайшли сили протистояти бандитській владі, захистити демократичний вибір України, відсторонити від державного керма крадіїв і хабарників.

Протестувальники на Майдані не брали в заручники, не принижували гідності і не піддавали тортурам тих, хто думає інакше, не перешкоджали роботі журналістів, а навпаки, обороняли їх. Над Майданом майорів Державний Прапор України, а не російський триколор. І ніколи ніхто не планував розділити Україну, чи приєднати якусь область до іншої держави. На Майдані ділилися останнім шматком, грілися в люті морозі і разом захищалися від куль представники різних національностей. Українці й росіяни, євреї, білоруси, десятки інших народностей єдналися навколо ідеї державотворення.

Заступаючи на пост Президента України, Віктор Янукович зобов'язувався боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу, обстоювати права і свободи громадян, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників. Кожне слово присяги порушене, тож колишній президент повинен постати за свої діяння перед судом. Тому опонентам нинішньої влади недоречно навіть пробувати шукати позитив у діяльності Януковича. Обікравши державу, поставивши на межу зубожіння народ України, цей діяч та його близьке оточення не можуть змиритися із втратою своєї тотальної влади і, переховуючись у Росії, продовжують нищити Україну, тепер уже руками терористів і сепаратистів.

Наша держава, життя громадян опинилися перед реальною загрозою військових дій. Уже загинули сотні співгромадян. Потрібно негайно зупинити цю трагедію. Політичний діалог в Україні має відбутися якнайшвидше, але аж ніяк не у вигляді неконституційних референдумів, що проходять під дулами автоматів. Ми виступаємо за деескалацію конфлікту, мир і безпеку, розширення прав регіонів, реформування системи органів місцевого управління. Ми переконані, що президентські вибори 25 травня є одним із ключових інструментів забезпечення належного волевиявлення народу.


Наверхнаверх