logo
dollar
euro

Чому потрібно вимагати сертифікат відповідності в закладах харчування та розміщення?

8:31 28.05.2013 eye 1071
Чому потрібно вимагати сертифікат відповідності в закладах харчування та розміщення?

Нащодавно знайома студентка поділилася своїм досвідом роботи в піцерії, яка відкрилася кілька місяців тому, в одному з популярних торгівельно-розважальних центрів Полтави. Щоб максимально зекономити, туди набрали працівників «з вулиці», без відповідної освіти, досвіду роботи, санітарних книжок, проходження медогляду. І це в той час, коли Україна стоїть на межі епідемії туберкульозу…

Звичайно ж, будь-яких офіційних угод з цими людьми роботодавець не укладав, тож і відповідальності за свою роботу вони не відчувають, тим більше, що зарплату далеко не завжди виплачують своєчасно. Можна лише уявити, до яких наслідків може призвести така «економія». Та й чи варто сподіватися, що подібні заклади використовують якісні та свіжі продукти?

На жаль, таку чи подібну ситуацію нині можемо спостерігати скрізь і всюди. Мало не щодня в Україні закриваються одні й відкриваються інші кафе, їдальні, ресторани, готелі, перукарні, салони краси тощо. Проте, далеко не всі вони можуть забезпечити споживачеві не те що високоякісний сервіс, а хоча б гарантувати, що відвідавши заклад, він не отримає харчового отруєння, педикульозу, грибкового захворювання, опіків шкіри, дерматиту, облисіння чи інших неприємностей за власні гроші. Якщо раніше держава повністю брала на себе контроль за безпечністю послуг, які надаються закладами харчування та розміщення, то нині споживачеві дається право вибору, який рівень обслуговування йому до смаку й по кишені.

Тож якщо Ви не хочете ризикувати життям та здоров’ям, обирайте заклади, які роблять ставку на якість! А для того, щоб споживач міг краще орієнтуватися, хто з представлених на ринку суб’єктів господарювання працює саме за таким принципом, в усьому світі, і в тому числі в Україні, існує практика, коли компетентний незалежний орган проводить об’єктивну оцінку відповідності цих послуг вимогам стандартів та (в разі позитивної оцінки) посвідчує це відповідним документом, який дійсний протягом визначеного проміжку часу. Таким чином, орган з оцінки відповідності служить посередником між підприємством та споживачем і теж бере на себе відповідальність за те, що даний вид послуг дійсно відповідає тому, що декларує підприємство та вимогам чинного законодавства. А перше, що робить обізнаний споживач, який хоче отримати ту чи іншу послугу, цікавиться, чи є на неї відповідний сертифікат. Тож у тих, хто не дотримується вимог стандартів, вкрай мало шансів завоювати популярність серед клієнтів.

Особливо це актуально для послуг харчування та розміщення, які повинні бути не лише якісними, а ще й гарантовано безпечними для життя та здоров’я.

Сертифікація послуг харчування та розміщення дає підприємству цілий ряд переваг, а саме:

- забезпечує довіру вітчизняних і зарубіжних споживачів та ділових партнерів до якості послуг, які надають заклади харчування і розміщення;

- дозволяє підвищити конкурентоспроможність на ринку та стимулює ці заклади й надалі поліпшувати якість обслуговування, шляхом встановлення в них прогресивніших вимог;

- дає ряд додаткових рекламних можливостей у зв’язку з використанням на маркуванні та в документах знаку відповідності;

- захищає від недобросовісної конкуренції.

Зокрема, сертифікація послуг харчування вкрай важлива при відкритті кафе або ресторану.

По-перше, в ході сертифікації послуг харчування підтверджується тип закладу (їдальня, кафе чи ресторан) та його категорія (вища, люкс, перша, друга). Все це сприяє тому, що даний заклад будуть впізнавати та вирізняти з поміж інших.

По-друге, під час робіт з сертифікації надаються консультації щодо вимог нормативних документів, розробки посадових інструкцій, складання меню та рецептур страв. Все це дозволяє суб’єкту господарювання зробити впевнений старт у своєму бізнесі і з першого дня привести свій заклад у відповідність до вимог чинного законодавства. Адже відповідно до вимог закону України «Про захист прав споживачів» штрафні санкцї за порушення, виявлені при інспектуванні закладів розміщення та харчування, сягають до 50 неоподатованих мінімумів.

Що стосується закладів розміщення (готелів, мотелів, санаторіїв, кемпінгів, туристичних баз, будинків відпочинку та закладів зеленого туризму), то для них сертифікат відповідності – це документальне підтвердження того, що заклад гарантовано може надати Вам послуги належної якості, відповідно до свого статусу та декларованих обіцянок.

Батькам школярів, які планують віддати свою дитину до дитячого оздоровчого табору, теж незайвим буде поцікавитися, чи є у нього сертифікат відповідності, адже далеко не всі дитячі табори відповідають вимогам стандартів.

Відповідно до державного соціального стандарту щодо оздоровлення та відпочинку дітей, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 10 вересня 2009 року, при наданні послуг з оздоровлення та відпочинку дітей, відповідні заклади мають гарантувати повну безпеку для їх життя і здоров’я, дотримання вимог санітарного законодавства, правил протипожежної безпеки, дотримання заходів з профілактики травматизму і попередження нещасних випадків.

При цьому, під час сертифікації послуг із тимчасового розміщення до уваги беруться матеріально-технічний стан та безпека прилеглих територій закладу, їдалень, місць загального користування, житлових приміщень, а також рівень освітлення, стан вентиляційної системи та систем електро - й водопостачання. При сертифікації ж послуг із харчування, крім висновків санепідслужби і пожежної інспекції, враховуються збалансованість дитячого раціону та якість і безпека харчової продукції.

Тож обираючи заклад розміщення чи харчування, не керуйтеся принципом «аби дешевше» (хоча навіть висока ціна далеко не завжди гарантує високу якість). Не полінуйтеся зайвий раз переконатися, чи сертифіковані, а, отже, якісні та безпечні послуги, тут надають. Якби споживачі активно цікавилися наявністю дозвільних та супровідних документів у піцеріях та кав’ярнях, їхні господарі навряд чи наважувалися б робити ставку на робітників-нелегалів, які несвоєчасно отримують мізерну зарплатню і не просто, м’яко кажучи, не переймаються проблемами безпечності відвідувачів, а й можуть навмисно завдати неприємностей клієнту, щоб досадити своєму недобросовісному роботодавцю. Отже, не наражайте себе та свою родину на небезпеку.

Підтвердити наявність сертифікату у конкретного підприємства ви можете за тел.: (05322) 7-23-63.


Наверхнаверх