logo
dollar
euro

У Полтаві згадували операцію "Френтік"

9:48 09.05.2014 eye 414
У Полтаві згадували операцію "Френтік"

8 травня, у Полтаві відбулися урочисті заходи з нагоди 70-річчя операції "Френтік" та Міжнародного дня пам'яті та примирення.

Вшанувати загиблих героїв Другої світової війни до пам'ятного знаку воїнам антигітлерівської коаліції прийшли представники влади та громадськості Полтавської області, повідомляє прес-служба ОДА.

"Зараз, коли пройшло багато часу ми можемо повніше оцінити ті події, проаналізувати та зробити висновки, – зазначив у своєму виступі голова Полтавської ОДА Віктор Бугайчук. – Ми бачимо, що все не так просто, як подавалося колишніми радянськими ідеологами. Сьогодні ми знаємо, що США допомагали нам у боротьбі проти ворога, і ця допомога була значною. І нині країни західного вільного світу підтримують Україну в її боротьбі проти російської агресії".

За словами Віктора Бугайчука, через багато років після страшної війни Україна опинилася у небезпеці, і сьогодні суспільство має  примиритися та знайти шляхи подальшого розвитку.

Голова Полтавської обласної ради Петро Ворона висловив сподівання, що у сусідньої держави вистачить розуму не розпочинати братовбивчу війну.

У своїй промові колишній командир  13 бомбардувальної авіадивізії Василь Жук, розповів про перебіг операції "Френтік" та закликав мешканців Полтавського краю об'єднатись для захисту рідної землі.

Учасники заходу поклали квіти до пам'ятного знаку воїнам антигітлерівської коаліції, героїв авіаторів,  до меморіальної дошки льотчика Петра Юрченка та вшанували загиблих хвилиною мовчання.

Довідково:

Операція "Фре́нтік" ― кодова назва спільної радянсько-американської військової операції з човниковим рухом американських бомбардувальників за трикутником Англія ― Італія ― Полтава у червні ― вересні 1944 року, метою якої було завдання масованих авіаційних ударів по важливих військових і промислових об'єктах Німеччини і її сателітів.


Наверхнаверх