logo
dollar
euro

У Полтавській облраді поговорили про індивідуальне житлове будівництво на селі

5:27 14.12.2019 eye 527
У Полтавській облраді поговорили про індивідуальне житлове будівництво на селі

Сьогодні, 7 травня, в облраді відбулась робоча нарада на якій обговорили  роботу обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва.

Зібрання відбулось за участі першого заступників голови облради Володимира Марченка та Володимира Микійчука, керівників структурних підрозділів облдержадміністрації  під головуванням депутата облради, голови постійної комісії з питань бюджету та управління майном Валерія Пархоменка.

Фонд, робота якого обговорювалась, виконує обласну програму "Власний дім", яка є складовою державної цільової програми розвитку українського села. У рамках програми сільські жителі можуть отримати кредит для будівництва, добудови та реконструкції  житла, придбання на вторинному ринку будинків.

На нараді розглянули, зокрема, ефективність роботи обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та розробки проекту нового Положення про обласний фонд відповідно до чинного законодавства.

За інформацією заступника директора Департаменту економічного розвитку Олени Шишкової, за підсумками 2013 року фінансовий результат фонду від операційної діяльності до оподаткування був прибутковий і становив 105 тис. грн.; чистий прибуток склав 79 тис. грн. Тоді як за підсумками 2012 року були отримані збитки в сумі 23 тис. грн.

Доходи Фонду формуються за рахунок процентів за користування кредитами (3% річних) та надходжень від надання юридичних послуг. За 2013 рік доходи становили 656 тис. грн., що на 2% менше, ніж за 2012 рік (668 тис. грн.). При цьому адміністративні витрати скоротилися на 19% або на 130,7 тис. грн. та склали 551 тис. грн. Тоді як у 2012 році на адміністративні витрати було спрямовано 681 тис. грн.

У 2013 році Фонд працював в режимі економії основних статей адміністративних витрат. Зокрема, витрати на пальне скоротилися на 52% (на 6,3 тис. грн.), на відрядження – на 30% (на 1,3 тис. грн.), на оплату праці - на 20% (на 79,7 тис. грн.), на поштові витрати – на 25% (на 0,8 тис. грн.), на судові витрати – на 30% (на 0,5 тис. грн.). За минулий рік було сплачено єдиного соціального внеску 123,8 тис. грн. (на 32 тис. грн. менше).

Загалом, податкове навантаження по Фонду за 2012 рік становило 0,06%, а за 2013 рік - 2,7%, що свідчить про підвищення ефективності менеджменту.

Разом з тим, відзначила Олена Шишкова на сьогоднішній день існує потреба розширення переліку осіб, які мають право на отримання пільгового державного кредиту через Фонд.  Отже доцільним є доручення  додаткових категорій сільського населення до цільової регіональної Програми "Власний дім" на 2012-2016 роки. Разом з тим, є необхідність  посилити роботу з боржниками для забезпеченні  повернення ними раніше отриманих кредитів та запровадити кредитний моніторинг для оцінки ризикованості наданих кредитів.

Було запропоновано також створити офіційний веб-сайт Фонду, щоб  спростити інформування потенційних позичальників про умови кредитування індивідуальних забудовників та забезпечити прозорість його  діяльності.

Під час обговорення учасники наради проаналізували можливість активізації залучення до фінансування заходів Програми "Власний дім" інших джерел, зокрема коштів місцевих бюджетів. Зібрання не дійшло згоди, обговорюючи необхідність затвердження нового Положення про обласний фонд відповідно до чинного законодавства. Думки були різні, часом діаметрально протилежні, зокрема, щодо необхідності входження обласної ради до складу засновників та розробки статуту фонду.

Із заключним словом виступив головуючий Валерій Пархоменко. Він рекомендував юридичним відділам облдержадміністрації та обласної ради скласти порівняльну таблицю можливих варіантів організації діяльності фонду та запропонувати її до розгляду на черговому спільному засіданні постійних комісій обласної ради з метою прийняття остаточного рішення щодо даного питання.


Наверхнаверх