logo
dollar
euro

Із 24 по 30 квітня триватиме Всесвітній тиждень імунізації

9:37 24.04.2014 eye 296

Його метою є сприяння одному з найбільш дієвих інструментів  захисту життя людей  різного віку від хвороб.

У 2014 році Всесвітній тиждень імунізації проводиться під девізом "Не відставайте від життя!". Девіз адресований кожному жителю планети і нагадує про те, що кожному слід перевірити свій вакцинальний статус - уточнити, які щеплення вже зроблені і які необхідно зробити.

Завдяки щепленням у всьому світі ліквідована натуральна віспа, поліомієліт, у багато разів знизилась захворюваність на кір, краснуху, дифтерію, правець, кашлюк, епідемічний паротит, гострим вірусним гепатитом.  Однак, до сих пір більше 1,5 млн. дітей у віці до 5 років щорічно вмирають від хвороб, які можна було не допустити за допомогою вакцинації. Вакцинація щорічно запобігає близько 3 млн. Смертей.

Загальнодержавною програмою імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2007-2015 роки визначено порядок проведення профілактичних щеплень та перелік інфекційних захворювань (туберкульоз, коклюш, дифтерія, правець, кір, епідемічний паротит (свинка), краснуха, гепатит В, поліомієліт, грип, гемофільна інфекція, пневмококової інфекція), щеплення від яких є обов'язковими і безкоштовними для всіх громадян і входять до Національного календаря профілактичних щеплень.


Наверхнаверх