logo
dollar
euro

Як компенсуватимуть оплату за комунальні послуги

7:16 23.04.2014 eye 704

Кабінет Міністрів України затвердив порядок призначення компенсації на оплату комунальних послуг з газо- та теплопостачання.

Про це йдеться у постанові КМУ № 83, передає Укрінформ.

"Дія цього порядку поширюється на сім'ї, якщо середньомісячний сукупний дохід сім'ї за попередні 6 місяців не перевищував величину прожиткового мінімуму для сім'ї, який визначається як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім'ї", - йдеться в документі.

Нагадаємо, прожитковий мінімум для дорослої людини становить - 1218 грн, для дитини віком до 6 років - 1032 грн і для дітей віком від 6 до 18 років - 1286 грн.

Експерти пояснюють, що компенсація надається на безповоротній основі, її отримання не пов'язане зі зміною форми власності житла і не тягне за собою таку зміну.

Призначення компенсації здійснюється районними управліннями праці та соціального захисту населення.

Компенсація розраховується як різниця між розміром плати за комунальні послуги, які вона сплачуватиме за новою шкалою, та розміром відповідного платежу, який сім'я платила до зміни тарифів.

За отриманням компенсації, громадяни мають звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації, де необхідно написати заяву, додавши довідки про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб та довідки про доходи кожної особи і пред'явити паспорт.

Органи соціального захисту населення зобов'язані протягом 10 календарних днів з дня надходження відповідного запиту здійснити розрахунок компенсації.

Розмір компенсації розраховується окремо для кожного виду комунальних послуг в опалювальний, неопалювальний періоди, а також у неповні місяці опалювального періоду пропорційно кількості днів опалювального періоду в зазначених місцях.

Компенсація щомісяця перераховується підприємствам, які надають комунальні послуги, і зараховується на особові рахунки заявника.

В дію даний документ вступить з 1 липня 2014 року.

Як повідомляло раніше агентство, НКРЕ затвердила нові тарифи на газ та тепло. Так, з 1 травня 2014 року тарифи на газ зростуть на 63% (1 018 грн за тис. кубометрів), на тепло збільшаться на 40% з 1 липня.


Наверхнаверх