logo
dollar
euro

У Карлівці відбулось традиційне свято "Воскресни, писанко!"

10:37 22.04.2014 eye 649
У Карлівці відбулось традиційне свято "Воскресни, писанко!"

У понеділок, 21 квітня, у Карлівському районному Будинку культури відбулося вже традиційне обласне свято "Воскресни, писанко!".

Одинадцятий рік поспіль у Великодній понеділок у Карлівці збираються під гаслом: "Хай лине увись передзвін Великодній, і писанка щедро оновить весь світ...".  На свято до карлівчан завітали голова обласної ради Петро Ворона, голова райдержадміністрації Олександр Наконечний, голова районної ради Петро Світлик, міський голова Володимир Слєпцов, голова громадської ради при Полтавській облдержадміністрації Володимир Голуб і ректор Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка Микола Степаненко.

Із вітальним словом до всіх присутніх звернувся і благочинний Карлівського округу, протоієрей Віталій Ковалевський.

На святі, звичайно, "царювала" писанка. Тут були і традиційні писанки, і писанки з дерева, і писанки декоровані шкірою та штучними квітами, і писанки створені з використанням техніки квілінгу. Були панно, виготовлені з писанок, картини, мережива, вишиванки, вишиті рушники, ляльки-мотанки, прикраси, сувеніривсе, що символізує українську культуру та радує своєю красою людське око. В окремому залі були представлені виставки пасок та пасхальних композицій з населених пунктів району, а також працювали майстер-класи з писанкарства.

На виставці були роботи  майстрів Полтавського обласного осередку спілки майстрів народного мистецтва України, Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка, Гадяцького училища культури ім. І.П. Котляревського, майстрів-аматорів з Карлівки, Кобеляк, Опішного, Чутового, Машівки, Великої Багачки, Зінькова, Котельви та Краснограду. Найкращих було відзначено грамотами та подяками.

У концертній програмі  взяли участь хореографічний колектив "Пірует", народний аматорський квінтет "Булава" Бутово-Долинського сільського Будинку культури Велико-Багачанського району, зразковий ансамбль народного танцю "Відродження" Машівського районного Будинку культури, дитячі танцювальні колективи.


Наверхнаверх