logo
dollar
euro

На Полтавщині масштабно фальсифікували пральні порошки, в тому числі й "дитячі"

20:31 18.09.2019 eye 1217
На Полтавщині масштабно фальсифікували пральні порошки, в тому числі й "дитячі"

У Решелилівці на Полтавщині масово виробляли фальсифіковані пральні порошки. Під відомими назвами дитячого порошку "Persil sensitiv" та безфосфатного прального порошку "Оriginal" зловмисники пропонували полтавцям суміш із низькоякісної сировини, яка несла реальну загрозу здоров’ю, особливо – дитячому.

Викриттю підпільного цеху сприяла заява 25-річного полтавця до Ленінського райвідділу міліції. Він повідомив, що прав дитячі речі вручну. Й після цього у нього на руках з’явилися червоні плями, схожі на опіки, а  через декілька днів дуже сильно почали боліти очі. Чоловік звернувся до правоохоронців із проханням встановити походження сумнівного порошку та перевірити підприємців, які реалізують його на ринках міста.

Порошок марки "Persil" чоловік придбав на ринку "Левада" з вантажного автомобіля "ГАЗ". Після появи алергічної реакції  вирішив звернутися до виробника або дистриб’ютора прального засобу, але всі контактні дані на коробці були затерті. Тоді згадав, що продавець під час продажу прального засобу наголошувала, що її товар виготовлений в Україні, а саме в селищі Решетилівка. В Інтернеті  дізнався, що "Persil" взагалі не виробляється і не фасується на території України. Після свого невеличкого розслідування чоловік вирішив звернутися до міліції.

Працівники Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю в Полтавській області розпочали розслідування,  в ході якого направили офіційний запит бренд-менеджеру торгової марки "Persil" про місце вироблення та фасування прального порошку вказаної торгівельної марки.  Офіційна відповідь підтвердила, що що всі пральні порошки даної торгової марки виробляються та фасуються виключно в Росії. Також слідчі з’ясували, що в Решетилівці, в одному з боксів для ремонту вантажних автомобілів фасують пральні порошки. Робили це в п’ятому боксі, на якому був напис "Автомагазин", але як такого магазину там не було і сторонніх туди не пускали.

Отримавши дозвіл на проведення обшуку, працівники міліції перевірили так званий  "Автомагазин". Під час обшуку правоохоронці виявили та вилучили 11,4 т порошку "Оriginal", розфасованого по 10 кг, близько 2,5 т порошку для дітей "Persil алое вера", розфасованого по 3 кг, близько 30 т сировини для виготовлення порошку, ароматизатор "Алое Вера", картонну та поліетиленову упаковка. Наразі міліція встановлює загальну вартість вилученого. Зразки готового порошку направлені на експертизу для встановлення складу прального засобу та його впливу на організм людини. Про це повідомляє  ВЗГ УМВС України в Полтавській області.


Наверхнаверх