logo
dollar
euro

Полтавська влада дослухається до вимог громади Біликів

13:24 15.04.2014 eye 513
Полтавська влада дослухається до вимог громади Біликів

Чи має право надалі працювати свинокомплекс, на шкоду довкіллю від якого скаржиться громада смт Білики Кобеляцького району, вирішить спеціальна комісія, створена за дорученням голови ОДА.

Спеціальна комісія з фахівців санітарної й ветеринарної служб, а також екологічної інспекції мусить визначити, чи є доцільним надалі існування свинокомплексу агрофірми "Бєлгранкорм", створеної російськими інвесторами. Таке невідкладне доручення дав голова Полтавської обласної державної адміністрації Віктор Бугайчук на апаратній нараді в ОДА.

Віктор Бугайчук зауважує: особисто виїжджав у Білики, розмовляв із людьми, що одностайно скаржаться на роботу свинокомплексу. Серед претензій селян: нестерпний сморід, а також зникла у колодязях селища вода. Найбільше занепокоєння голови ОДА викликає стан питної води  Біликів. Він доручив дослідити, чи не потрапляють витоки каналізації свинокомплексу у ґрунтові води.

За попередніми висновками фахівців, агрофірма порушила норми природоохоронного законодавства щодо користування водними ресурсами. Також претензії до роботи агрофірми від самого початку її створення мала ветеринарна служба.

Свинокомплекс був розрахований на 8 тисяч поголів’я худоби, а насправді там нині утримується від 30 до 50 тисяч голів свиней, повідомив Сергій Аранчій, головний ветеринарний лікар області. За його словами, інвесторам вдалося організувати роботу свинокомплексу, оскільки вони домоглися спеціальних висновків Інституту гігієни ім. О. Марзєєва.

Минулого тижня селищна рада Біликів висловилася за те, аби взагалі припинити роботу свинокомплексу. Про це повідомив Володимир Марченко, перший заступник голови Полтавської облради. Представники обласної влади переконані: слід враховувати думку громади і її право на безпечне довкілля.


Наверхнаверх