logo
dollar
euro

На Полтавщині знижуються закупівельні ціни на молоко і це не так вже й добре

11:17 15.04.2014 eye 1435
На Полтавщині знижуються закупівельні ціни на молоко і це не так вже й добре

Зниження закупівельної ціни на молоко пояснюється не тільки сезонним коливаннями, а й забороною експорту продукції Гадяцького та Пирятинського сирзаводів до Російської Федерації. Про це на апаратній нараді у голови Полтавської обласної державної адміністрації повідомив Сергій Фролов, начальник департаменту агропромислового розвитку ОДА.

Закупівельні ціни на молоко знизилися протягом останнього тижня. Особливо  демпінгують селяни, які погоджуються здавати молоко по 2,20 грн. за літр. До цього літр молока сир заводам продавали  по 2,50-2,70 грн. Великі сільськогосподарські підприємства нині продають молоко заготівельникам за ціною від 3,80 грн. до 4,50 грн. за літр, а  тиждень тому ціна становила була 4,50-5 грн.

Коментуючи  ситуацію, Сергій Фролов зазначив: "Ми побоюємося, що Пирятинський та Гадяцький сирні заводи, які вже відчули проблеми з постачанням своєї продукції до РФ, можуть призупинити закупівлю молока у сільськогосподарських підприємствах".

Полтавщина уже переживала подібну ситуацію, коли РФ вела торгову війну проти нашої держави. Тоді також спостерігався надлишок молока, що вийшов на внутрішній ринок. Якщо така ситуація вигідна покупцям, то селян вона змушує позбавлятися корів. Загроза зменшення поголів’я великої рогатої худоби  викликана ще й  тим, що цього року припинила дію державна программа з компенсації селянам утримання молодняка. Тобто за кожне теля, що вирощувалося в індивідуальному господарстві, селянин кожен квартал отримував від держави 250 гривень компенсації. Максимальна сума підтримки для вирощуванні теляти становила - 750 гривень. Програма працювала два роки і допомогла суттєво збільшити поголів’я корів у області.

Ще один виклик, що чекає наших фермерів у найближчій перспективі – зобов’язання, які підписала Україна під час вступу до СОТ. Із 2015 року в Україні мають відмовитися від купівлі молока і м’яса з селянських дворів. Виходом із цієї ситуації, на думку керівника департаменту АПК, є створення сучасних кооперативів із прийому молока від населення. Минулого року такі кооперативи було відкриті в Решетилівському, Новосанжарському та Глобинському районах. У кожний з трьох сучасних пунктів прийому молока було інвестовано до 300 тисяч гривень. В цьому допомогла міжнародна програма "Добробут громад". При кожному кооперативі створено міні-пункт ветеринарно-санітарного контролю якості молока,  встановлено сучасне холодильне обладнання. Цього року сучасний кооператив із прийому молока у населення збираються відкривати в Оржицькому районі.

Голова ОДА Віктор Бугайчук дав доручення Департаменту агропромислового розвитку продовжувати роботу зі створення сучасних кооперативів із заготівлі молока і відкрити їх  в кожному районному центрі області.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх