logo
dollar
euro

Прокуратура Полтавщини прозвітувала про перші результати розслідування суботніх подій у Чутовому

17:01 18.11.2019 eye 425

Прокуратура Полтавської області повідомила, що розпочато кримінальне провадження щодо правомірності дій правоохоронців та громадян на кордоні Полтавської та Харківської областей.

До прокуратури Полтавської області звернувся громадянин Д. із заявою про те, що 12.04.14 р. на кордоні Полтавської та Харківської областей працівники міліції нанесли йому тілесні ушкодження. Водночас через ЗМІ Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков звернувся до органів прокуратури з проханням провести перевірку та дати оцінку подіям, що відбулися 12.04.14 р. на кордоні Полтавської та Харківських областей. Враховуючи ці звернення, прокуратурою Полтавської області розпочато кримінальне провадження щодо правомірності дій правоохоронців, а також групи громадян на кордоні Полтавської та Харківської областей 12.04.14.

Наразі встановлено наступне: до УМВС України в Полтавській області 12.04.14 надійшла інформація про те, що з Києва до Харкова для участі у масових заходах виїхала автоколона з групою громадян чисельністю 400 осіб зі зброєю. Близько 16.00 на кордоні вищезгаданих областей працівники харківської та полтавської міліції зупинили 5 мікроавтобусів та 7 легкових автомобілів.

Під час огляду транспортних засобів у більшості пасажирів правоохоронці виявили та вилучили предмети і засоби, що могли бути використаними для агресивних дій в умовах масових акцій. А саме: три револьвери та набої, травматичний пістолет, спецзасіб травматичної дії "Сталкер" та набої до нього, пластмасовий ящик з пляшками з-під пива в кількості 15 шт. із речовиною чорного кольору, 13 ножів, 12 саперних лопаток, 10 шоломів, 9 щитів, 4 газових балончика, 3 металевих палиці, а також металева сокира, телескопічна дубинка, електрошокер, дерев'яна палка.

З метою недопущення ескалації конфлікту, після тривалих перемовин було досягнуто домовленості про повернення вказаної групи громадян до Києва. Наразі тривають слідчі дії з метою встановлення усіх обставин цієї події.


Наверхнаверх