logo
dollar
euro

Похід у податкову замінила Інтернет-декларація

8:47 21.05.2013 eye 342
Похід у податкову замінила Інтернет-декларація

За минулий рік українці подали понад 700 тисяч декларацій доходів – такі дані наводять у податковій службі.

Варто зазначити, що багато підприємців скористалися новою формою звітності та подавали декларації через Інтернет. Бізнес уже відчув користь від нововведень. Наприклад, відтепер відзвітувати про свої доходи можна, не виходячи з дому.

Електронні декларації стали нововведенням цього року – такий сервіс податкова служба розробила і запровадила в Україні вперше. З точки зору платників податків це прогресивне нововведення, стверджують податкові консультанти. Для багатьох, навіть особливо законослухняних громадян, сам візит до податківців завжди був щось на зразок стресу. До того ж частина українців давно не працюють за місцем своєї реєстрації: хтось у пошуках роботи поїхав до столиці або обласного центру, дехто не повернувся до рідного міста після навчання. Але подавати декларації потрібно лише за місцем своєї податкової адреси. Є, звичайно, варіант: надіслати заповнений бланк поштою, але цьому способу мало хто довіряє.

Урешті-решт щороку над тими з українців, кому в наш непростий час пощастило працювати на кількох роботах або мати різні джерела доходів, висів справжнісінький дамоклів меч. Віднайти час і приїхати до податкової служби, взяти бланк декларації, заповнити його без помилок та помарок, здати – і все це в режимі черг із таких же знервованих платників податків. Проте в цьому році завдяки електронному декларуванню завдання суттєво спрощено.

«Ознайомитися з податковою декларацією можна було прямо на сайті Міністерства доходів і зборів України (sts.gov.ua), – пояснює начальник юридичного відділу адвокатської компанії «Кравець та партнери» Сергій Бабенко. – На цьому ж сайті її можна було заповнити і подати в електронному вигляді або ж зберегти на комп'ютері у форматі таблиці Excel для подачі на папері». Незважаючи на зовнішню складність форми декларації, розібратися в її заповненні не складно, тим більше, що на сайті розмістили ґрунтовну інструкцію щодо заповнення.

Єдиний нюанс при такому декларуванні: щоб мати можливість подати декларацію в електронному вигляді, платник повинен заздалегідь одержати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення. І те й інше в податковій службі надавалося безкоштовно, але тільки після особистого візиту платника податків. Утім, із цим проблем не було, кажуть податківці. Ключ і програму можна було одержати в будь-який час без черги й упродовж одного робочого дня або навіть швидше.

У податковій службі успіхом електронного експерименту задоволені: як-не-як, але подання декларацій через Інтернет знижує навантаження на працівників, яким за ці чотири місяці було нелегко. Працюючи в посиленому режимі, податківці змогли обслужити понад 700 тис. осіб. Загальна сума доходів, задекларованих українцями в цьому році, за попередніми підрахунками, перевалила за 40 млрд. грн. При цьому на електронне декларування поки що припадає мала частка навантаження, однак у майбутньому податківці хочуть зробити Інтернет одним із головних способів подання звітів про доходи.

Недосяжного у цих планах немає. Наприклад, у Швеції через Інтернет податкові декларації подають 65% працездатного населення. Кількість «віртуальних декларантів» постійно зростає:в минулому році про свої доходи в електронному вигляді відзвітували 4,8 млн. осіб (притому, що все населення маленької Швеції, включаючи дітей і пенсіонерів, не перевищує 9,5 млн.). У цьому році шведське податкове відомство за час кампанії з декларування доходів кілька разів фіксувало перевантаження сайту – були випадки, коли декларації намагалися надіслати водночас до півмільйона людей.

Цікаво, що шведи випередили електронне декларування і тепер засвоюють новий сервіс – вони платять податки за допомогою СМС-повідомлень. Процедура проста: після того, як на сайті податкового відомства людина заповнила свою декларацію про доходи, інспектор обчислює за цими даними кількість податків і надсилає платникові податків СМС. Якщо той згоден із нарахованою сумою, у відповідь він відправляє СМС із підтвердженням і потім телефонує до банку з проханням зняти з його рахунку гроші на користь податківців. Нікому нікуди не треба їхати, але зобов'язання перед державою виконані. Ймовірно, у майбутньому так само й українські підприємці зможуть сплачувати податки через СМС. Головне – не боятися виводити власний бізнес із тіні.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх