logo
dollar
euro

Полтавці сушили фотографії і їли бублики

19:13 06.04.2014 eye 424
Полтавці сушили фотографії і їли бублики

5 квітня у Студентському парку відбулася сушка-виставка фотографій "На мотузку".

За три тижні до того у трьох полтавських фотографів - Ксенії, Сашка і Максима - з'явилася ідея неформатної виставки фотографій. Геніальність полягала саме у простоті експозиції: потрібні лише мотузки, прищепки і, звісно ж, автори - куди без них. Не було вимог ні до теми, ні до формату, ні до оформлення. Організатори поставили лише одну умову: будь-хто, кому сподобається фото, може забрати його "за шоколадку" або за "дякую".

Роботи були дуже різними: чорно-білі та кольорові, пейзажні та портретні, макрозйомка та панорами, весільні та буденні, у студії та на природі, ліричні та критично-соціальні. Тим не менш, більшість з них знайшли собі нових власників.

Раптово актуальною стала серія чорно-білих фотознімків Сашка Тарасенка (організатора) із Криму, зроблені ще у 2012 році. Цікаво, що всі світлини Сашко проявляв власноруч.

Ідею організатори запозичили у щедрій та всюдисущій мережі Інтернет - такі виставки не дивина в Україні та закордоном. Зокрема, всього кілька днів тому у Одесі проводили схожий захід на тему самобутності європейських та українських міст - "ЄВРОсушку", у Львові таким чином показували авторські листівки Олени Гаврищук, у Чернівцях та Луцьку - фото місцевих митців.

Минулого літа у Полтаві громадське об'єднання "ЧГК" вже проводило щось подібне, однак фотографії забирати не дозволяли, хоч можна було купити деякі картини. Тому це не можна назвати "Сушкою" у традиційному розумінні терміну.

О 13:00 виставка закінчилася, і бажаючі могли розбирати фото, які сподобалися. Деякі з відвідувачів брали автографи у авторів. Під час цього організатори годували присутніх смачними сушками, таким чином додавши до назви виставки нові відтінки.

Сподіваємося, це не останній такий захід у Полтаві. У нашому місті багато талановитих фотографів, і такі виставки - можливість показати себе, завести знайомства і цікаво провести час.

Довідка: "Сушка" - міжнародна акція з обміну фотографіями, придумана і вперше реалізована у Санкт-Петербурзі у 2010 році. З того часу Сушка пройшла у більш ніж ста містах Росії та світу і зібрала понад 45 000 учасників. Офіційна група проекту: vk.com/fotosushka.


Наверхнаверх