logo
dollar
euro

Антимонопольники дослідили ринок комунальних послуг на Полтавщині

15:56 16.12.2019 eye 1027

І що цікаво, за результатами аналізу інформації, отриманої у 2013 – на початку 2014 роках від органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій на території 210 сільських рад Полтавської області житлово- комунальні послуги не надаються, суб’єкти господарювання, що їх надають, – відсутні та тарифи на вказані послуги не встановлювалися.

Крім того, фахівці Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України встановили, що житлово -комунальні послуги, зокрема з централізованого водопостачання, надаються безпосередньо сільськими радами. Як пояснили в органах місцевого самоврядування, скважини, артсвердловини  та водяні мережі знаходяться у них на балансі, а суб’єктів господарювання, які б надавали зазначені послуги , просто немає. При цьому є випадки, коли  послуги з централізованого водопостачання сільськими радами надавались безкоштовно споживачі сплачували лише  добровільні внесків чи платили лише за електроенергію.

Також зафіксовані випадки, коли послуги з централізованого водопостачання надаються сільськогосподарськими підприємствами споживачам безкоштовно за умови здачі їм в оренду земельних часток (паїв). Також послуги з централізованого водопостачання в деяких випадках надаються шляхом створення населенням спілок водокористувачів, якими вирішено сплачувати за електроенергію згідно лічильника і ремонт мережі проводити за власні кошти. Крім того, за результатами дослідження встановлено, що населенням також створюються кооперативи, які й вирішують всі питання, пов’язані із наданням послуг з централізованого водопостачання.

Специализированный строительный портал предлагает купить песок строительный гост. Доставка, приемлемые цены.

Разом з цим, непоодинокі випадки, коли  суб'єкти господарювання таки є і вони надають послуги населенню, однак  органами місцевого самоврядування вони не визначені як виконавці послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, з централізованого постачання теплової енергії, з утримання будинків та прибудинкової території тощо . Відсутність виконавця житлово-комунальної послуги, визначеного органом місцевого самоврядування відповідно до чинного законодавства, призводить до відсутності обов’язків з боку суб'єктів господарювання - фактичних надавачів житлово-комунальних послуг  перед  споживачами за їх якість.

Виявлені факти застосовування надавачами компослуг тарифів, розрахованих з порушенням встановленого законодавством порядку формування тарифів, що призводить до встановлення органом місцевого самоврядування економічно необґрунтованих тарифів.

Також зафіксовані непоодинокі випадки коли органами місцевого самоврядування за поданням суб'єктів господарювання встановлюються (затверджуються) тарифи на послуги, пов'язані із наданням житлово-комунальних послуг, які не передбачені чинним нормативно-правовими актами. Як наслідок, надавачами житлово-комунальних послуг із споживачів неправомірно стягується плата за послуги, не передбачені чинним нормативно - правовими актами. Виявлені факти встановлення різних тарифів в межах одного населеного пункту,наприклад, для працівників підприємств-надавачів послуг та інших мешканців. Зафіксовані й інші порушення.

 Станом на 31 березня за результатами аналізу отриманої інформації вже завершено розгляд 14-и справ щодо порушення конкурентного законодавства з боку органів місцевого самоврядування. Наразі на розгляді територіального відділення Комітету знаходиться 8 справ з ознаками порушення конкурентного законодавства.

Також, завершено розгляд 8-и справ щодо ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку суб’єктів господарювання накладено штрафів на порушників на загальну суму 28,733 тис. грн. На даний час на розгляді Відділення залишились 13 таких справ.

Полтавським обласним територіальнимо відділенням Антимонопольного комітету України вжиті й інші заходи реагування, які сприятимуть запобіганню порушень на ринку житлово-комунальних послуг регіону.


Наверхнаверх