logo
dollar
euro

Що спільного у Миколи Томенка, Тараса Шевченка та ПНПУ?

8:30 03.04.2014 eye 457
Що спільного у Миколи Томенка, Тараса Шевченка та ПНПУ?

2 квітня в малому актовому залі ПНПУ імені В.Г. Короленка Микола Томенко, тепер вже позапартійний народний депутат, зустрівся зі студентами факультету філології та журналістики.

Цей захід розпочався віршами Тараса Григоровича Шевченка, що здивувало неабияк, адже ми сподівалися на зустріч з відомим політиком, а потрапили на літературний вечір. Однак потім все прояснилося. Після того, як ведуча представила гостей свята (Миколу Томенка, Миколу Степаненко та Василя Степаненко ― керівника видавництва "Веселка"), "Факультет F" показав виставу про Тараса.

Тоді, нарешті, студентство змогло вступити в діалог з паном Миколою.

Бентежило те, що зустріч призначили о 12:00. У розмові зі студентами довелося дізнатися, що у більшості з них за розкладом у цей час була пара, з якої їх забрали. Одна справа, якби це були предмети непрофільні, однак з опитаних шістьох груп у трьох була лекція з історії української літератури, а у решти ― практичні заняття з іноземної мови, та ще й на першому курсі.

Пригадую, як Микола Іванович на зустрічі зі студентським страйкомом у грудні казав, що в ПНПУ з пар нікого не знімають. Відпрацьовувати, звісно, ніхто спеціально не буде: викладачам ВНЗ і так поскорочували години. Ці студенти ― майбутні вчителі мови та літератури.

Власне кажучи, розмова вийшла вкрай однобокою: жоден студент не поставив запитання гостям. Кілька слів сказав ректор Микола Степаненко, а по-суті, говорив лише Микола Володимирович. Проте, говорив багато і на теми широкого спектру: про Тараса Григоровича Шевченка і його непересічний геній, про патріотизм і любов до Вкраїни, про політику; та найбільше народний депутат говорив про себе.

Про те, як він вийшов з партії ВО "Батьківщина" і скільки він для неї зробив (а заодно і для нашої державності). Про те, який він патріот, про своє дитинство, маму і величезну працю на науковій ниві. При цьому за Миколою Володимировичем стояла дошка, на яку проектувався то його портрет, то надпис "200-річчю Шевченка присвячується". Як пов’язаний з ним народний депутат, спитаєте Ви?

Микола Томенко, крім політичної діяльності, відомий як автор проекту "Твій Шевченко", котрий створений для того, щоб поширювати інформацію про відомого письменника та пропагувати його творчість. Микола Володимирович розповів, що в рамках проекту перевидали книгу Михайла Чалого "Життя і твори Тараса Шевченка", створили "Шевченківський щорічник", а також - чим дуже пишається автор проекту - здійснили факсимільне відтворення "Альбому Тараса Шевченка 1845 року" та "Альбому малюнків Тараса Шевченка 1841―1843 рр.". Альбом дійсно вражає, оскільки майже цілком відтворює художню роботу митця у ті роки.

Говорячи про роль Тараса Шевченка, Микола Томенко зазначив, що за 200 років з його дня народження українці так і не змогли розшифрувати та презентувати громаді своєрідний "код Шевченка".

"Ми всі націоналісти і патріоти, коли нам дозволяють бути націоналістами і патріотами", ― сказав Микола Володимирович, і пояснив це тим, що пересічний сучасний українець не цікавиться, не знає творчості Шевченка, у якій закладена мудрість української державності.

Тут варто нагадати, що зовсім нещодавно ректор ПНПУ, Микола Іванович Степаненко, боронив у своєму кабінеті портрет екс-президента Януковича від студентів-страйкарів і закликав їх не пропускати пари заради Євромайдану.

"Борітеся ― поборете" ― писав Тарас Григорович. А хто ж як не доктор філології, професор, завідуючий кафедри української мови та літератури може знати творчість Шевченка вздовж і впоперек і зобов’язаний прививати основоположні постулати цієї творчості своїм підопічним студентам?

Це тепер легко знімати відео з назвою "Ми за мир" (https://www.youtube.com/watch?v=RuU_UzwlSz4) ― ми всі націоналісти і патріоти, коли нам дозволяють, це вірно.

Цікаво, а де тепер портрет Віктора Януковича?

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх