logo
dollar
euro

До гоголівської садиби завітали шанувальники творчої спадщини майстра слова

13:53 02.04.2014 eye 294
До гоголівської садиби завітали шанувальники творчої спадщини майстра слова

1 квітня, у день народження М.Гоголя, у багатьох містах і містечках  Полтавщини відбулися урочистості з вшанування нашого видатного земляка.

У Полтаві  почала роботу всеукраїнська наукова конференція "Зарубіжні письменники і Україна", присвячена визначній даті.  Урочисте відкриття конференції, у якій беруть участь провідні науковці, письменники та громадські діячі, відбулося в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка.

У Великих Сорочинцях відбулася панахида. Також  науковці та громадські діячі оглянули експозицію музею М.Гоголя, взяли участь у круглому столі з питань збереження культурної спадщини нашого земляка.

Безпосередньо на батьківщині письменника – у містечку Гоголеве у Національному музеї-заповіднику М.В.Гоголя, що у Шишацькому районі, на почесних гостей чекала   театралізована екскурсія.

У цей урочистий день до гоголівської садиби традиційно завітали численні шанувальники творчої спадщини майстра слова. Присутні вшанували пам'ять письменника покладанням квітів до його пам’ятника та могили батьків.

Стало доброю традицією на території музею-заповідника щороку у цей день насаджувати молоді деревця, бо відомо, що саме Микола Васильович любив цю справу.

Всі, хто завітав до садиби, стали учасниками цікавого театралізованого дійства "В гостях у Гоголя". Зворушливими були розповіді ти спогади "матері" та "сестри" письменника.

Із цікавістю кожен переглянув книжкову виставку, присвячену Т.Г.Шевченку з нагоди 200-річчя від дня його народження. На імпровізованій пасиці сам Рудий Панько щиро ділився секретами ведення бджолиної справи.

Не обійшлося на святі і без знаменитої Солохи. Вона люб’язно почастувала гостей іменинним пирогом та запашним чаєм із цілющих трав.

Весняні первоцвіти, налиті соком бруньки та деревах, веселий спів пташок, яскраве сонечко доповнили гоголівське свято

2 квітня всеукраїнська наукова конференція "Зарубіжні письменники і Україна" продовжить свою роботу в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка.
Заплановано святковий концерт "3 Україною в серці!" з 10-ї години ранку до 11.20 (корпус №1 університету). Також  яскраві урочистості з нагоди 205 річниці з дня народження Миколи Гоголя відбулися 1 квітня у м.Миргороді.

У виступах біля пам‘ятника, відкритого п’ять років тому, звучали слова про те, що миргородцям випала честь і велика відповідальність бути земляками і нащадками Гоголя. Миргородські аматори сцени відтворювали перед глядачами епізоди незабутніх творів Миколи Васильовича.

Під кінець свята сам Микола Гоголь привітав присутніх та дав настанови на майбутнє, привівши цитату, що не втратила актуальність і сьогодні: "Женіть все із душі каламутне! На ясне, на свіже повітря! На працю! Сильніше та міцніше створюйте опір в душі своїй всьому, що є нікчемним і чим спокушається суспільство. Пам’ятайте вічно, якої землі громадянином ви є і що ні перед ким нема стільки потреби праці, скільки перед громадянином цієї землі…" (Образ письменника відтворив Микола Кисличенко, що грає цю почесну роль не вперше).

Завершилося свято духовним гімном України "Боже, великий, єдиний".

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх