logo
dollar
euro

У квітні і травні Україну штормитиме

12:13 01.04.2014 eye 767
У квітні і травні Україну штормитиме

Квітень і травень будуть теплішими за норму, але з різкими перепадами температур і штормовими явищами.

Такий прогноз оприлюднила заввідділом кліматичних досліджень та довготермінових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту Вазіра Мартазінова.

"Температура повітря у квітні буде вищою за норму, але протягом місяця очікується кілька різких перепадів. Через це на більшій частині території України слід очікувати штормових явищ, особливо у другій половині квітня", - сказала вона сайту http://xmeteo.ua.

Вазіра Мартазінова розповіла, що на початку квітня середньодобова температура в Україні може становити до 15 градусів, що вище за норму для цього періоду. Однак у середині квітня і в 20-х числах вона може впасти до 5 градусів тепла. "А при таких температурних перепадах можливі абсолютно всі стихійні метеорологічні явища: град, зливи, штормовий вітер", - попередила кліматолог.

Погода у травні також буде нестійкою. Зокрема, середньодобова температура в середині травня на більшій частині території України може досягати 20-22 градусів, що вище за норму, але в першій половині місяця очікується різке похолодання, коли вона може впасти до 5 градусів тепла. У цей період також можливі нічні заморозки, але вони, якщо й будуть, то нетривалими, і не завдадуть неприємностей, прогнозує кліматолог.

Внаслідок значних перепадів температури травень може виявитися холоднішим за норму, зазначила Вазіра Мартазінова.

А як буде насправді, покаже час, чи прогнози метеорологів справдилися чи ні.


Наверхнаверх