logo
dollar
euro

Полтавські аграрії пропонують змінити земельне та екологічне законодавство

17:43 25.03.2014 eye 484
Полтавські аграрії пропонують змінити земельне та екологічне законодавство

Законодавство, за яким працює агропромисловий комплекс, потребує швидких змін. Для того, щоб зменшити корупцію та бюрократичну тяганину.  

Про це полтавські аграрії заявили сьогодні на засіданні постійної комісії облради з питань аграрної політики та земельних відносин. У заході взяли участь голова Полтавської ОДА Віктор Бугайчук та голова облради Петро Ворона.

"Ми задекларували підтримку виробника, в тому числі і сільськогосподарського, - зазначив Віктор Бугайчук, звертаючись до присутніх. -  В першу чергу, ми повинні запустити маховик виробництва, щоб люди могли працювати. Я вже неодноразово говорив, що створення середнього класу найбільш стабілізуючий фактор в суспільстві. Саме він є тим основним рушієм, завдяки якому крутяться коліщата економіки. А для цього потрібно зокрема і вносити зміні в законодавство".

Депутати облради розробили 14 пунктів, які стосуватимуться, перш за все,  природоохоронного, екологічного та земельного законодавства.

"Наразі в законодавчих актах України, якими регулюються земельні відносини, не чітко виписані певні категорії, а перевіряючі структури користуються цим та трактують їх  на свій лад, - повідомив директор Департаменту АПК облдержадміністрації Сергій Фролов. - Наприклад  таке питання, як господарські потреби та виробничі потреби. Між ними не існує чіткого розмежування.

Гостро постало також питання  реєстрації договорів оренди в органах державного реєстру та їхньої оперативності. За день реєстратори можуть дати максимум 20 договорів, а в господарствах їх 500 чи 700. А ще 5 днів потрібно щоб це все опрацювати. От і виходить, що на початок польових робіт ці договори не зареєстровані".

За словами Сергія Фролова, всі внесені пропозиції попередньо обговорили в департаменті АПК.  Якщо за всі 14 пунктів проголосують депутати на черговій сесії облради, то їх передадуть на розгляд до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.


Наверхнаверх