logo
dollar
euro

5 способів боротьби зі смугастими прибульцями

9:14 16.05.2013 eye 688
5 способів боротьби зі смугастими прибульцями

Незабаром нас чекає зустріч із колорадським жуком. Підготуймося до неї, щоб бути у всеозброєнні.

Хто вони, ці смугасті прибульці? Колорадські жуки – це жуки-листоїди, що поїдають листя пасльонових культур: картоплі, помідорів, баклажанів. Родом вони з Мексики, а свою назву отримали після того, як у 1859 році з'їли картопляні плантації в американському штаті Колорадо. У нас, в Україні, їх примітили вперше в 1949 році, і відтоді ми безуспішно намагаємося з ними боротися. Зимують смугастики в землі на глибині до півметра. Навесні колорадські жуки виповзають на поверхню і починають свій тріумфальний хід і, поїдаючи перші сходи й активно розмножуючись, відкладають яйця на нижній поверхні листка. З'явившись з яєць личинки, пожирають усю м'якоть листка, залишаючи тільки прожилки, мабуть, не смачні для них. Тривалість життя колорадського жука – 1–3 роки. Він має цікаву особливість: прикидатися мертвим при наближенні небезпеки.

Як же нам із ним боротися? Згадаймо старі дідівські народні методи впливу на колорадського жука. Ці жуки дуже сприйнятливі до різних запахів. Цією слабкістю можна сміливо скористатися. Тому перше, що можна зробити, це просто посипати землю, де росте картопля, лушпинням від цибулі.

По-друге, можна підсадити до картоплі культуру, що сильно пахне. Це можуть бути квіти календули, боби і квасоля, часник і коноплі. Такі красиві й корисні сусіди збережуть картопляне бадилля, а отже, і врожай.

По-третє, можна засипати міжряддя і листя сумішшю зі свіжої березової та хвойної тирси. Цю процедуру бажано повторювати двічі на місяць.

Згадаємо і про обприскування. Це настій полину, відходів цибулі, кульбаби, хвоща, лопуха. Добре діє розчин березового дьогтю (100 г дьогтю на 10 л води) і розчин із попелу та мила (попіл кип'ятиться 15 хвилин і дві доби настоюється, проціджується, додається 50 г господарського мила на 10 л води).

До п'ятого народного методу впливу на смугастиків належить обсипання картопляних кущів березовим попелом (10 кг на сотку). Через кілька днів гинуть не тільки личинки, а й багато дорослих особин. Для більшого ефекту можливе застосування кількох способів боротьби.


Наверхнаверх