logo
dollar
euro

У багатоповерхівках міст Полтавщини 45% ліфтів відпрацювали понад 25 років

14:08 22.03.2014 eye 319
У багатоповерхівках міст Полтавщини 45% ліфтів відпрацювали понад 25 років

У житлових будинках міст Полтавщини встановлено 2 311 пасажирських ліфтів, із них 45 % відпрацювали термін служби понад 25 років. З кожним роком ця цифра збільшується.

Наразі на Полтавщині експлуатується 1 131 ліфт, в яких не працюють системи двохстороннього диспетчерського зв’язку кабін ліфтів з диспетчерськими пунктами або пунктами розміщення обслуговуючого персоналу, диспетчерські системи. Такий стан диспетчерських систем не може забезпечити своєчасну евакуацію пасажирів із кабін ліфтів при зупинці ліфта та виникненні позаштатної ситуації (пожежі, погіршення здоров’я та ін.). Протягом 2013 року в 36 ліфтах кабіни облаштувані зв’язком з диспетчерськими пунктами.

Про це повідомляє прес-служба Територіального управління Держгірпромнагляду у Полтавській області. Крім того, повідомляється, що на Полтавщині Держгірпромнагляд направив адміністративні позови до суду про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду щодо заборони експлуатації 140 ліфтів. За результатами планових перевірок до Полтавського окружного адміністративного суду теруправлінням було направлено адмінпозови про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду стосовно заборони виконання робіт під час експлуатації 125 ліфтів (КП «Ремліфт» Полтавської міської ради) та 15 ліфтів (Лубенського комунального житлово-експлуатаційного управління). Приводом для заборони стали порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці, зокрема не проведено експертне обстеження ліфтів, які відпрацювали понад 25 років, не усунуто порушення, які виявлені під час експертного обстеження, у встановлені строки не проведено технічний огляд тощо.

Крім того, перевірками встановлено, що майже у 60 % ліфтів відсутнє освітлення. А це суттєво впливає на якість обслуговування ліфтів та може привести до травмування працівників обслуговуючих організацій під час виконання робіт з ремонту та обслуговування ліфтів. Також власниками ліфтів недостатньо приділяється увага проведенню ремонтів будівельної частини ліфтових шахт, а близько 30 % ліфтів потребують ремонту машинних приміщень, що, в свою чергу, призводить до виходу ліфтів із ладу внаслідок потрапляння вологи, будівельного пилу та штукатурки на елементи ліфтів.


Наверхнаверх