logo
dollar
euro

У Полтаві вшанували гетьмана Івана Мазепу

14:35 15.12.2019 eye 306
У Полтаві вшанували гетьмана Івана Мазепу

20 березня Полтавська міська організація ВО "Свобода", молодіжні організації "Студентська Свобода" та "Сокіл" провели низку заходів на вшанування 375-ї річниці від дня народження гетьмана Івана Мазепи.

У першій половині дня націоналісти презентували вуличну виставку "Іван Мазепа: три століття у полоні історичної брехні". Перехожим розповідали про меценатство гетьмана, демонстрували списки та світлини збудованих чи відбудованих його коштом релігійних і освітніх закладів, а також роздавали інформаційні листівки. Звертали особливу увагу на вплив діяльности Мазепи на розвиток української культури. Під час виставки також демонструвався документальний фільм про постать гетьмана.

О 17-й годині свободівці, а також небайдужі полтавці сформували біля ЦУМу колону й рушили до пам'ятника загиблим козакам. Активісти тримали портрет Івана Мазепи і плакати з написами "Мезепа – герой України", "Мазепі – 375". Також присутні скандували: "Наша земля – наші герої!", "Мезепа – герой України!", "Пам'ятай, чужинець, тут господар – українець!", "Крим – це Україна!". Біля пам'ятного знака українським козакам громада провела віче, - повідомляє прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода".


Наверхнаверх