logo
dollar
euro

Олександр Сердюк з Довгалівки, Великобагачанського району, врятував двох дівчаток з крижаної води

12:19 21.03.2014 eye 427
Олександр Сердюк з Довгалівки, Великобагачанського району, врятував двох дівчаток з крижаної води

7-го березня близько 17.00 38-річний електрик районної лікарні, мешканець села Довгалівка Великобагачанського району Олександр Сердюк саме повернувся з роботи коли до нього підбігла донька Настя та вигукнула, що на ставку тонуть діти.

Олександр побіг до ставка, що знаходиться неподалік. Метрів за шість від берега він побачив дитину, яка трималася за крижину та кликала на допомогу. Це була 6-річна Даша, яка приїхала у гості із батьками на вихідні до бабусі. 4-х річна дівчинка, теж Даша, вже зникла під водою.

Олександр намагався дістатися до дитини по льоду повзком, але той не витримав. Чоловік почав ламати його руками та ногами. Глибина ставка у тому місці, де знаходились діти приблизно 1,5 метрів, але й така є небезпечною для малюків.

Олександр взяв 6-ти річну Дашу на руки і, попобачивши під кригою червону курточку Даші 4-річної, витяг і її.

"Лівою рукою я потягнувся та дістав дитя з-під криги і підняв угору. Подивився у її очі – зіниці були розширені. Я максимально підняв її над собою і намагався нести вниз обличчям. Мабуть через це вода із легенів вийшла і дівчинка почала хрипіти. Аж від серця відлягло. Жива!" – розповідає чоловік.

Олександр ніс двох дітей штовхаючи поперед себе поламану кригу. "Вже ніг не відчував, - згадує він, - руки німіли але у голові була тільки одна думка – якщо я їх не втримаю, то вже не впіймаю…".

"Лікарі приїхали дуже швидко. Нам потім сказали що у обох було значне переохолодження, нудота та блювота. Лікарі усю ніч від них не відходили", - розповів Олександр Сердюк.

Сам Олександр, коли опинився вдома зняти мокру одежу незміг – її прийшлося розривати на шмаття. А дружина, коли глянула на ноги та руки чоловіка ,жахнулася: вони були усі в крові та синцях. Болі і холоду Олександр через шок відразу не відчував. Але ще довго через стрес трусилися руки та вночі не міг заснути.

Уже 8 березня лікарі повідомили, що дівчатка почувають себе добре, через два дні батьки змогли забрати їх до дому. А наступного дня вони разом навідали Олександра Сердюка, який врятував їм життя.

Цю чудову історію розповіла пре-служба УДСНС України у Полтавській області. Фото Володимира Сінійчука.


Наверхнаверх