logo
dollar
euro

Обов’язковість подання податкової декларації про майновий стан і доходи у запитаннях і відповідях

13:45 18.03.2014 eye 671
Обов’язковість подання податкової декларації про майновий стан і доходи у запитаннях і відповідях

Фізична особа подає податкову декларацію про майновий стан і доходи у зв'язку з отриманням в 2013 році доходів від надавання в оренду майна та отримання доходів від підприємницької діяльності. Чи повинен обов'язково показуватись в податковій декларації про майновий стан і доходи від продажу нерухомості, ПДФО з якого був сплачений при нотаріальному укладенні угоди?

Фізична особа – підприємець, яка перебуває на загальній системі оподаткування, зобов’язана декларувати доходи за результатами звітного року на протязі 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року не залежно від того наявні або відсутні в звітному році доходи. При чому в декларації про майновий стан та доходи поряд з доходами від підприємницької діяльності мають значитися всі інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи. Слід зазначити, що визначений до сплати за результатами декларації податок на доходи фізичних осіб повинен бути сплачений  до бюджету на протязі 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.

Чи обовязкове подання декларації про майновий стан і доходи для всіх громадян? Які поля є обовязковими і які можна не заповнювати?

Ні, всі громадяни не зобов’язані обов’язково подавати декларацію про майновий стан і доходи за підсумками 2013 року, лише у випадках, передбачених Податковим кодексом України. Порядок заповнення декларації затверджено наказом Міндоходів № 793 від 11.12.2013.

Крім того, сервіс "Декларування – онлайн", розміщений на порталі Міндоходів (minrd.gov.ua), надає змогу заповнити  декларацію про майновий стан та доходи в електронному вигляді. Також, в цьому сервісі можна отримати підказки щодо заповнення всіх полів декларації та додатків. Також, приклад заповнення декларації розміщено в банері "Декларування (Декларуй. Україну будуй!)".

Приватний підприємець - фізособа на третій групі єдиного податку, не є платником ПДВ, інших доходів не має. Отже,  податкова декларація про майновий стан і доходи складалась би з нулів. Чи обов'язковоі подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи?

ФОП, які застосовують спрощену систему оподаткування подають звітність, передбачену для такої категорії підприємців. У випадку, якщо відсутні доходи, отримані як громадянином, та які підлягають обов’язковому декларуванню, - декларацію подавати не потрібно.


Наверхнаверх