logo
dollar
euro

Хто із засуджених у Полтавській колонії готує найсмачніший український борщ

6:43 15.03.2014 eye 410
Хто із засуджених у Полтавській колонії готує найсмачніший український борщ

"Кухар - не тільки смачно, а й почесно",- з таким девізом кожного ранку приступають до роботи засуджені, які працюють в їдальні Полтавської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області (№64).

В цій установі вони відбувають покарання за скоєні злочини, але ставши на шлях виправлення, знаходять себе у навчанні та роботі. На території колонії функціонує Полтавський навчальний центр №64, де крім столярів, слюсарів, токарів, електромонтерів навчають засуджених і за спеціальністю "кухар". За весь час існування навчального центру, за цією спеціальністю 353 особи отримали середню спеціальну освіту.

13 березня 2014 року для молодих кулінарів відбувся конкурс "Кращий за професійною майстерністю" кухар. За почесне перше місце змагалося 3 конкурсанти. Їх теоретичні знання перевіряли письмовим тестуванням, а практичні навики та вміння подавати стави - учасники демонстрували в їдальні установи. Меню, яке приготували кухарі складалося зі страв української кухні, а саме: борщ український, вареники полтавські та салат вінегрет.

Суддівська комісія скуштувала страви усіх учасників та за підрахунками голосів визначила переможця. У нелегкій конкуренції титул "Кращий кухар" здобув Володимир Білокобильський. Друге місце посів Артем Антоненко, а третє місце отримав Руслан Червонцев.

- Я вже 3 рік поспіль працюю кухарем, - розповідає присутнім на конкурсі журналістам переможець Володимир, - навички готування здобув саме в колонії. До цього, із сковорідками та каструлями був знайомий лише теоретично. Маю надію, що здобутий досвід допоможе мені працевлаштуватися після звільнення з колонії та й стане у пригоді в сімейному житті. Найбільше подобається готувати борщ та пекти пиріжки із капустою та картоплею.

Не дивлячись на те, що за традицією визначають тільки одного переможця, можна з впевненістю стверджувати, що кожен учасник - це вже переможець. Оступившись в житті, порушивши закон, вони з впевненістю продовжують йти далі, змінюючи погані вчинки на приготування хороших страв, - інформує прес-служба управління ДПтС України в Полтавській області.


Наверхнаверх