logo
dollar
euro

У Полтаві тепер можуть виявляти алергени в продуктах харчування

8:29 11.03.2014 eye 458
У Полтаві тепер можуть виявляти алергени в продуктах харчування

ДП "Полтавастандартметрологія" повідомляє, що для науково-дослідного випробувального центру харчової продукції державного придбано імунно-ферментний аналізатор. Фахівці підприємства перші в області освоїли методику  визначення алергенів в продуктах харчування та харчовій сировині.

Нове обладнання дозволяє визначати цілу низку показників, в тому числі, вміст глютену. Глютен - це білкова фракція пшениці, жита, ячменю, вівса чи їх гібридів і похідні з цієї білкової фракції. За результатами досліджень науковців США, 1% (3 млн.) населення  цієї країни, наприклад, хворє на целіакію (повну або часткову непереносимість глютену). Целіакія не виліковна, таким людям показана пожиттєва дієтотерапія. У нашій країні орієнтовно кількість таких хворих становить  500 тисяч.

Іімунно-ферментний аналізатор також  дає змогу визначати наявність широкого переліку антибіотиків у продуктах харчування. З його допомогою з’явилася можливість проводити дослідження мікробіологічного показника – наявність кампілобактер, що є обов,язковим для продукції, яка ввозиться на територію країн Євросоюзу, а також мікотоксинів, гормональних препаратів, гербіцидів, більше десяти основних амінокислот тощо.


Наверхнаверх