logo
dollar
euro

Громадська рада при Полтавській ОДА заявляє, що ще працює. Чи потрібна вона Полтавщині в існуючому вигляді?

15:30 10.12.2019 eye 655
Громадська рада при Полтавській ОДА заявляє, що ще працює. Чи потрібна вона Полтавщині в існуючому вигляді?

Секретаріат Громадської ради при  Полтавській облдержадміністрації 7 березня розповсюдив заяву, в якій йдеться про те, що повідомлення про припинення її діяльності у деяких ЗМІ дещо передчасні.

Громадська рада працювала і працює у звичному режимі,  виконує завдання та вирішує проблеми передбачені Положенням про громадську раду, захищаючи інтереси населення області по всіх передбачених чинним законодавством  напрямках, йдеться у тексті заяви, яку підписав голова Громадської ради Володимир Голуб.

Та чи задовольняє мешканців Полтавщини робота цієї Громадської ради, чи здатна вона працювати в нових умовах, які вимагають відмови від суцільного "одобрямса"? Подивимось, наприклад, на месиджі пана голови, які він продукував протягом тяжких для країни часів. Так, 21 січня, коли беркут вже почав відстрілювати демонстрантів, коли весь світ весь побачив, як орди захисників злочинної влади масово калічать журналістів, голова Громадської ради цим не  жахнувся. В цей день від його імені прес-служба ОДА розповсюдила заяву, в якій, зокрема, йшлося:

"…Те, як ведуть себе бойовики, які жбурляють у "беркутівців" каміння та "коктейлі Молотова", наштовхує на думку, що ця акція готувалася давно, а не виникла спонтанно як реакція на якісь дії влади. Ситуацію було розхитано за знайомими сценаріями, відпрацьованими нещодавно в Лівії, Сирії, Єгипті. Очевидно, що лідери опозиції сьогодні втратили контроль над протестувальниками, тому і їхні повноваження  виступати від імені народу України вельми сумнівні. На столичний вулицях другу добу триває бійня, паляться машини, ламається майно, а головне – відбувається ескалація ненависті. На сьогодні під ударом  - молоді правоохоронці, а завтра – що, палитимуть будинки з мирним людьми?..."

19 лютого, після кривавої ночі на майдані, коли янукович, відмовившись вести перемовини із протестувальниками, цинічно запропонував об’явити 9 березня, день  народження Тараса Шевченка,   Днем національного примирення,  якась рада при ОДА, яка називає себе громадською, "покрила себе славою" і підтримала цю ініціативу і закликала громаду області долучитися "до урочистих заходів". Вона воліла не помічати гуманітарної й духовної катастрофи, на межі якої опинилась Україна.  Вона воліла не говорити про те, що, навіть згадка кривавою владою імені Шевченка, є цинічним приниженням українського духу, культури і державності. Так чи потрібна нам ТАКА Громадська рада? Питання не риторичне. Полтавська громада має визначитись, хто від її імені співпрацюватиме з владою регіону.

Нагадаємо, що новий склад Громадської ради при Полтавскій ОДА на термін каденції 2013-2014 рр. у кількості 100 осіб був затверджений 24 січня 2013 року. Її головою на другий термін одноголосно було обрано Володимира Голуба, члена Наглядової ради Міжнародної благодійної організації "Вибір-1995". Відповідальним секретарем обрано (на правах заступника) голову обласної організації Всеукраїнської громадської організації "Товариство українських офіцерів" Олексія Шаманенка; заступниками обрали представника від м.Кременчук - Андрія Огороднікова, який представляє підприємців регіону у Раді підприємців при Кабміні, та Ганну Кіященко, голову обласної організації Суспільної служби України. Секретарем Громадської ради обрано Олександра Отича, заступника начальника управління комунікацій з громадськістю, у справах релігій та національностей – начальника відділу комунікацій з громадськими об’єднаннями Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.


Наверхнаверх