logo
dollar
euro

У Полтаві вшанували Тараса Шевченка

17:06 06.03.2014 eye 544
У Полтаві вшанували Тараса Шевченка

На жаль, несвятковими видалися дні, в які Україна відзначає 200-річя від дня народження Кобзаря.  І все ж оминути цю дату неможливо, бо Шевченко зараз так потрібен кожному українцю, щоб утвердитись в своєму виборі цивілізаційного розвитку, щоб підтримати в собі дух свободи і добра.

То ж, сьогодні у Полтаві відбувся фестиваль мистецтв "Кобзарева стежина", присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, в рамках якого  викладач Гадяцького училища культури ім.І.П.Котляревського Григорій Кисіль презентував альбом "Українська вишивка. Портрети Шевченка". Альбом, підготов лений заслуженим майстром народної творчості України, вміщує технічні розробки з вишивки більше 30 портретів і автопортретів Тараса Шевченка. Він є результатом 25-річної творчої роботи автора. Продовжився фестиваль у палаці дозвілля "Листопад" гранд-концертом "Іду з дитинства до Тараса" за участю кращих колективів та виконавців Полтавщини. На цих заходах були присутні нові очільники Полтавщини –  голова облдержадміністрації Віктор Бугайчук та голова облради Петро Ворона.

шевченко1
Сьогодні ж у Державному архіві Полтавської області відкрилась Шевченку. Першими її відвідувачами стали студенти Полтавського технікуму харчових технологій Національного університету харчових технологій, представники місцевих ЗМІ та громадськості. Виставка підготовлена, за словами директора Держархіву Валентини Гудим, в першу чергу для учнівської та студентської молоді.  Вона складається із трьох основних розділів. У першому представлені документи біографічного характеру, зокрема запис в метричній книзі церкви Іоанна Богослова , що в селі Моринці Звенигородського повіту Київської губернії про народження Тараса Шевченка (25 лютого 1814 р.); донесення Полтавського цивільного губернатора міністру внутрішніх справ про розшуки Тараса Шевченка та ін.

Документи другого розділу свідчать про зв'язки поета з Полтавщиною. На стендах,зокрема, представлено карту із позначенням населених пунктів губернії, що їх відвідував Кобзар у 1843-1847 та 1859 рр., мистецькі твори, виконані ним під час перебування у Полтаві, Решетилівці, Переяславі, Яготині; обкладинки першого видання "Кобзаря" (1840 р.) Документи третього розділу розповідають про пошанування пам'яті поета на Полтавщині з 1884 до 2014 рр. На виставці, крім архівних документів, представлені видання про життя та творчість Тараса Шевченка.


Наверхнаверх