logo
dollar
euro

Місцева влада на Полтавщини незаконно пороздавала землі біля водосховища

1:12 16.12.2019 eye 330

Екопрокуратура Полтавщини повертає у державну власність та власність територіальних громад землі, передані у приватну власність всупереч законодавству України.

Так, цими днями Апеляційний суд Полтавської області задовольнив позовні вимоги Кременчуцького міжрайонного екологічного прокурора до Кременчуцької міської ради, Автозаводської районної в місті ради та приватної особи про скасування рішень рад, визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку площею 0,06 га та повернення її у власність територіальної громади. Ця ділянка знаходиться на території рекреаційної зони, в межах прибережної захисної смуги Дніпродзержинського водосховища річки Дніпро. Вона незаконно була передана приватній особі  під забудову навіть всупереч Генеральному плану  Кременчука. На жаль, це не перше й не єдине подібне  порушення  у Кременчуці.  Апеляційний суд області останнім часом задовольнив вже п’яту скаргу прокурора на  рішення Автозаводського районного суду Кременчука. Загальна площа повернутих земель складає 0,43 га,нормативна грошова оцінка  яких –  44 480 грн. Наразі прокуратурою вживаються заходи по реальному виконанню рішення суду.

Кеменчуцька міжрайонна екологічна прокуратура провела також перевірку додержання вимог земельного законодавства.  За її результатами виявлені факти зловживань службовим становищем посадовими особами органу виконавчої влади та місцевого самоврядування одного з районів області.  Порушники законодавства, використовуючи займані посади, передали у приватну власність певних осіб десять земельних ділянок загальною площею 1,044 га, які знаходяться в межах прибережної захисної смуги Дніпродзержинського водосховища річки Дніпро. Наразі екопрокуратура вживає заходи, завдяки яким незаконно передані у приватну власність земельні ділянки будуть повернуті  у державну власність, повідомляє прес - служба Кременчуцької міжрайонної екологічної прокуратури.


Наверхнаверх